Drivers-Statistics |
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | count | Classes |
1 | S | | Ruf, Dominik | MSG Günzburg | 4192 | | | 161 | 14 | 24 | 27 | 26 | Euro Fighter, Top Stock, Euro TW |
2 | O | | Dietrich, Tobias | MSC Höckendorf | 3943 | +249 | +249 | 171 | 14 | 23 | 24 | 23 | M-Chassis, Top Stock, Euro Fighter, ... |
3 | O | | Fuchs, Lucas | 1. VMSC Plauen | 3650 | +293 | +542 | 159 | 3 | 30 | 32 | 23 | Euro TW, Top Stock, Euro Fighter |
4 | S | | Bihler, Werner | ORMC Königsbrunn | 3550 | +100 | +642 | 137 | 3 | 18 | 32 | 26 | Gentlemen, Euro GT, Euro TW |
5 | S | | Colditz, Tim | Racing Team Mering | 3543 | +7 | +649 | 142 | 2 | 17 | 27 | 25 | Top Stock, Euro TW, Euro Fighter |
6 | S | | Reile, Dominik | ORMC Königsbrunn | 3487 | +56 | +705 | 152 | 5 | 20 | 29 | 23 | Euro TW, F104, Euro GT |
7 | S | | Donath, Christian | GFC Donath | 3400 | +87 | +792 | 179 | 21 | 23 | 23 | 19 | Euro GT, Euro TW, F104 |
8 | S | | Wagenpfeil, Roland | Team Sidewinder | 3363 | +37 | +829 | 168 | 9 | 27 | 30 | 20 | Euro TW, F104, Euro GT |
9 | S | | Warisch, Tim | ORMC Königsbrunn | 3307 | +56 | +885 | 132 | 1 | 15 | 29 | 25 | Euro TW, Top Stock, Euro Fighter, ... |
10 | N | | Woidasky, Jan | Mühlenbeck | 3180 | +127 | +1012 | 177 | 17 | 22 | 22 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
11 | O | | Jansig, Alexander Tom | Racing Team Weimar | 3133 | +47 | +1059 | 121 | | 10 | 28 | 26 | Top Stock, Euro Fighter, Euro TW |
12 | S | | Drost, Dietmar | Team MMR | 3100 | +33 | +1092 | 172 | 11 | 33 | 37 | 18 | Gentlemen, M-Chassis |
13 | W | | Ehlich, Jan | | 3100 | +0 | +1092 | 172 | 11 | 28 | 31 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
14 | N | | Pannwitz, Thomas | Pamodi-Racing | 3091 | +9 | +1101 | 182 | 14 | 17 | 17 | 17 | Euro GT, F104 |
15 | S | | Fritz, Markus | Kinderland Racing Team | 3041 | +50 | +1151 | 169 | 10 | 19 | 22 | 18 | Euro TW, Gentlemen |
16 | O | | Maaß, Oliver | Racing Team Zwönitz | 3022 | +19 | +1170 | 178 | 9 | 20 | 21 | 17 | Euro TW, Top Stock, Euro GT |
17 | S | | Phetchumsaeng, Jens | | 3021 | +1 | +1171 | 168 | 8 | 23 | 26 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
18 | N | | Alsdorf, Andreas | Berlin | 2976 | +45 | +1216 | 157 | 5 | 17 | 19 | 19 | Gentlemen, Euro TW, Euro GT |
19 | S | | Lauter, Simon | Racing Team Mering | 2956 | +20 | +1236 | 156 | 10 | 16 | 19 | 19 | Top Stock, Euro Fighter, Euro TW |
20 | S | | Wohlhüter, Thomas | ORMC Königsbrunn | 2936 | +20 | +1256 | 163 | 9 | 21 | 24 | 18 | Gentlemen, M-Chassis |
21 | S | | Mielke, Romana | MCR Bad Gögging | 2928 | +8 | +1264 | 163 | 7 | 21 | 25 | 18 | Top Stock, Euro Fighter |
22 | S | | Drost, Peter | Team MMR | 2903 | +25 | +1289 | 161 | 4 | 28 | 36 | 18 | Gentlemen, M-Chassis |
23 | S | | Jung, Enrico | MCC Bad Berneck | 2881 | +22 | +1311 | 152 | 1 | 15 | 20 | 19 | Euro TW, Euro Fighter, Euro GT |
24 | O | | Felke, Thomas | MSC Herrenhaide | 2813 | +68 | +1379 | 176 | 3 | 19 | 19 | 16 | M-Chassis, F104 |
25 | W | | Schmitz, Thomas | RC Car Bergisch-Born | 2789 | +24 | +1403 | 164 | 5 | 17 | 19 | 17 | Gentlemen, Euro TW, F104 |
26 | O | | Beckert, Steffen | Leipzig | 2787 | +2 | +1405 | 155 | 6 | 16 | 20 | 18 | Euro TW, Euro GT |
27 | O | | Schulte, Tim | 1. VMSC Plauen | 2756 | +31 | +1436 | 172 | 8 | 16 | 18 | 16 | Euro TW, Euro Fighter |
28 | M | | Bott, Michaela | MAC Hütschenhausen | 2714 | +42 | +1478 | 170 | 4 | 21 | 26 | 16 | M-Chassis, Gentlemen |
29 | W | | Zickler, Jan | RC Car Bergisch-Born | 2713 | +1 | +1479 | 151 | 6 | 14 | 18 | 18 | Euro TW, M-Chassis |
30 | O | | Spier, Ricky | Racing Team Erzgebirge | 2624 | +89 | +1568 | 146 | 4 | 19 | 26 | 18 | Euro TW, Euro Fighter |
31 | M | | Maurer, Uwe | MZ Modellbau | 2611 | +13 | +1581 | 145 | 2 | 14 | 18 | 18 | Euro TW, Euro Fighter |
32 | N | | Zander, Patrick | | 2609 | +2 | +1583 | 153 | 5 | 18 | 20 | 17 | Euro Fighter, Top Stock |
33 | M | | Hummel, Andreas | Team "Ewich op Jöck" | 2609 | +0 | +1583 | 137 | 3 | 13 | 21 | 19 | Gentlemen, M-Chassis, Euro TW |
34 | N | | Woidasky, René | Mühlenbeck | 2608 | +1 | +1584 | 145 | 1 | 19 | 23 | 18 | Gentlemen, Euro Fighter |
35 | S | | Werneth, Stefan | MAC Mettenheim | 2568 | +40 | +1624 | 143 | 3 | 14 | 20 | 18 | Euro GT, F104 |
36 | O | | Schrader, Jonas-Marvin | AMC Magdeburg | 2554 | +14 | +1638 | 142 | 2 | 17 | 20 | 18 | Euro Fighter, F104 |
37 | O | | Bräuer, Torsten | MSC Herrenhaide | 2541 | +13 | +1651 | 169 | 10 | 14 | 17 | 15 | F104, M-Chassis, Gentlemen |
38 | W | | Kalinowski, Heinz-Jürgen | Megadrom Geilenkirchen | 2501 | +40 | +1691 | 192 | 9 | 13 | 13 | 13 | Gentlemen, Euro TW |
39 | W | | Dykhuizen, Jan | Team Lütgenau | 2453 | +48 | +1739 | 153 | 3 | 14 | 16 | 16 | M-Chassis, Euro TW |
40 | S | | Ackermann, Jens | MCC Bad Berneck | 2447 | +6 | +1745 | 136 | 1 | 13 | 18 | 18 | Euro GT, F104 |
41 | S | | Meier, Christopher | MCR Bad Gögging | 2441 | +6 | +1751 | 136 | 4 | 13 | 18 | 18 | M-Chassis, Euro GT |
42 | W | | Tönsmann, René | Westfalia-Racing-Team | 2392 | +49 | +1800 | 150 | 5 | 13 | 16 | 16 | Top Stock, Euro Fighter |
43 | S | | Kühn, Nico | MRSC Amberg | 2374 | +18 | +1818 | 132 | 3 | 11 | 20 | 18 | Euro TW, Top Stock |
44 | O | | Schrader, Jürgen | AMC Magdeburg | 2373 | +1 | +1819 | 132 | 1 | 14 | 24 | 18 | Gentlemen, Euro TW |
45 | S | | Reber, Robert | MCC Marktredwitz | 2368 | +5 | +1824 | 132 | 3 | 11 | 18 | 18 | M-Chassis, Gentlemen |
46 | W | | Paul, Domenic | RC Car Bergisch-Born | 2353 | +15 | +1839 | 138 | 1 | 13 | 19 | 17 | Top Stock, Euro TW |
47 | S | | Rduch, Wolfgang | Team Harburgring | 2352 | +1 | +1840 | 131 | 1 | 11 | 20 | 18 | F104, M-Chassis |
48 | S | | Warisch, Gerd | ORMC Königsbrunn | 2333 | +19 | +1859 | 130 | 2 | 11 | 22 | 18 | Euro TW, Gentlemen |
49 | O | | Enge, André | MSC Herrenhaide | 2318 | +15 | +1874 | 129 | 2 | 10 | 23 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
50 | O | | Wernicke, Tobias | Leipzig | 2313 | +5 | +1879 | 145 | 2 | 13 | 16 | 16 | Euro TW, Top Stock |
51 | S | | Werneth, Jonas | MAC Mettenheim | 2307 | +6 | +1885 | 128 | 1 | 10 | 18 | 18 | Euro Fighter, Euro GT |
52 | S | | Werneth, Jenny | MAC Mettenheim | 2306 | +1 | +1886 | 128 | | 11 | 20 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
53 | O | | Dietrich, Julia | MSC Höckendorf | 2306 | +0 | +1886 | 128 | 1 | 11 | 20 | 18 | Top Stock, M-Chassis, Euro TW |
54 | S | | Maraj, Julian | MSG Günzburg | 2303 | +3 | +1889 | 128 | | 11 | 22 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
55 | W | | Herwig, Marcus | Team Lütgenau | 2292 | +11 | +1900 | 135 | 1 | 14 | 25 | 17 | M-Chassis, Gentlemen |
56 | S | | Friedl, Lea Maria | | 2289 | +3 | +1903 | 127 | | 10 | 18 | 18 | Top Stock, Euro Fighter |
57 | O | | Schwenke, Jerome | MSC Höckendorf | 2274 | +15 | +1918 | 134 | 2 | 10 | 17 | 17 | Euro TW, Euro GT, Top Stock |
58 | S | | Schubert, Dennis | MRSC Amberg | 2269 | +5 | +1923 | 126 | | 13 | 18 | 18 | Euro TW, Euro GT |
59 | O | | Dietrich, Uwe | MSC Höckendorf | 2261 | +8 | +1931 | 126 | | 12 | 24 | 18 | Gentlemen, F104 |
60 | M | | Weidt, Ann Carolin | | 2232 | +29 | +1960 | 131 | 1 | 14 | 17 | 17 | Euro Fighter, Top Stock |
61 | W | | Prohl, Andreas | | 2227 | +5 | +1965 | 159 | 5 | 12 | 15 | 14 | Euro TW, Euro GT |
62 | S | | Reeb, Daniel | JAR Racing | 2215 | +12 | +1977 | 130 | 1 | 12 | 18 | 17 | F104, Euro TW |
63 | S | | Reile, Susanne | TSV 1871 Augsburg | 2183 | +32 | +2009 | 121 | | 9 | 30 | 18 | Gentlemen, M-Chassis |
64 | O | | Glashagen, Jörg | akkus united | 2176 | +7 | +2016 | 181 | 7 | 17 | 18 | 12 | Gentlemen, M-Chassis, Euro TW |
65 | M | | Maurer, Jan | ORC-Bremse Göttingen | 2170 | +6 | +2022 | 155 | 4 | 12 | 14 | 14 | Euro GT, Euro TW |
66 | W | | Budde, Hans-Dieter | Team Lütgenau | 2122 | +48 | +2070 | 118 | | 9 | 26 | 18 | M-Chassis, Gentlemen |
67 | W | | Kollmeyer, Markus | RC Car Bergisch-Born | 2112 | +10 | +2080 | 124 | 1 | 8 | 18 | 17 | M-Chassis, F104 |
68 | S | | Schramm, Harald | MCC Marktredwitz | 2081 | +31 | +2111 | 130 | | 6 | 24 | 16 | F104, Gentlemen |
69 | M | | Benthin, Stephan | | 2071 | +10 | +2121 | 159 | 8 | 11 | 13 | 13 | Top Stock, Euro TW |
70 | S | | Friedl, Ramona | | 2037 | +34 | +2155 | 113 | | 9 | 18 | 18 | Euro Fighter, Euro TW |
71 | W | | Jeske, Martin | Team Lütgenau | 2021 | +16 | +2171 | 126 | 1 | 8 | 18 | 16 | M-Chassis, Gentlemen |
72 | S | | Warnken, Fabio | ORMC Königsbrunn | 1990 | +31 | +2202 | 100 | | 3 | 22 | 20 | F104, Euro TW, Top Stock |
73 | S | | Kronthaler, Thomas | ORMC Königsbrunn | 1973 | +17 | +2219 | 116 | | 6 | 17 | 17 | Gentlemen, F104 |
74 | S | | Grimminger, Rainer | EMC Marktoberdorf | 1953 | +20 | +2239 | 150 | 1 | 11 | 13 | 13 | M-Chassis, Gentlemen |
75 | S | | Warnken, Thomas | ORMC Königsbrunn | 1930 | +23 | +2262 | 107 | | 5 | 22 | 18 | F104, Gentlemen |
76 | S | | Kronthaler, Tim | ORMC Königsbrunn | 1926 | +4 | +2266 | 107 | | 6 | 18 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
77 | W | | Herwig, Nico | Team Lütgenau | 1922 | +4 | +2270 | 137 | | 10 | 15 | 14 | Euro Fighter, Top Stock |
78 | S | | Reber, Mathias | MCC Marktredwitz | 1921 | +1 | +2271 | 160 | 8 | 12 | 12 | 12 | F104, Euro TW |
79 | W | | Budde, Ruth | Team Lütgenau | 1915 | +6 | +2277 | 106 | | 4 | 28 | 18 | M-Chassis, Gentlemen |
80 | M | | Sperr, Stefan | | 1911 | +4 | +2281 | 159 | 1 | 10 | 12 | 12 | Euro TW, Gentlemen |
81 | O | | Glashagen, Paul | akkus united | 1895 | +16 | +2297 | 135 | | 6 | 14 | 14 | Euro Fighter, Top Stock, M-Chassis |
82 | N | | Hüsing, Christian | | 1887 | +8 | +2305 | 135 | | 10 | 14 | 14 | Gentlemen, Euro TW |
83 | S | | Wagenpfeil, Donald | Team Sidewinder | 1855 | +32 | +2337 | 103 | | 4 | 24 | 18 | Euro TW, F104 |
84 | S | | Mattern, Stephan | | 1845 | +10 | +2347 | 115 | | 2 | 24 | 16 | Euro TW, F104 |
85 | W | | Weinert, Georg | | 1836 | +9 | +2356 | 102 | | 2 | 18 | 18 | M-Chassis, Gentlemen, F104 |
86 | M | | Kübler, Rudolf | AMC Ingelheim | 1820 | +16 | +2372 | 140 | 4 | 9 | 13 | 13 | Gentlemen, Euro GT |
87 | S | | Bartel, Detlef | Team Sidewinder | 1806 | +14 | +2386 | 100 | | 5 | 19 | 18 | Euro TW, Gentlemen |
88 | S | | Obermeier, Michelle | Team Harburgring | 1790 | +16 | +2402 | 94 | | 3 | 20 | 19 | Top Stock, Euro Fighter, Euro TW |
89 | S | | Walter, Ralf | MCT Kulmbach | 1784 | +6 | +2408 | 149 | | 11 | 12 | 12 | M-Chassis, Euro GT |
90 | S | | Donath, Manfred | GFC Donath | 1783 | +1 | +2409 | 127 | 2 | 6 | 14 | 14 | F104, M-Chassis |
91 | W | | Dykhuizen, Horst | Team Lütgenau | 1758 | +25 | +2434 | 98 | | 2 | 20 | 18 | M-Chassis, Gentlemen |
92 | W | | Zickler, Frank | RC Car Bergisch-Born | 1738 | +20 | +2454 | 97 | | | 18 | 18 | Gentlemen, M-Chassis |
93 | S | | Sandner, Christian | Team rc-cars-pics.de | 1732 | +6 | +2460 | 157 | 3 | 7 | 13 | 11 | Euro TW, Euro GT |
94 | S | | Hermann, Thomas | MP Race Team | 1722 | +10 | +2470 | 123 | | 5 | 14 | 14 | F104, Gentlemen |
95 | S | | Warnken, Denise | ORMC Königsbrunn | 1709 | +13 | +2483 | 95 | | 1 | 22 | 18 | F104, Top Stock |
96 | O | | Zirkler, Holger | akkus united | 1701 | +8 | +2491 | 170 | 5 | 12 | 13 | 10 | Gentlemen, F104 |
97 | S | | Kotte, Matthias | MTC Kulmbach | 1690 | +11 | +2502 | 169 | 8 | 9 | 10 | 10 | M-Chassis, Euro TW |
98 | O | | Wieland, Sebastian | AMC Burgstädt | 1650 | +40 | +2542 | 165 | 4 | 11 | 12 | 10 | Top Stock, Euro TW |
99 | S | | Kronthaler, Daniel | ORMC Königsbrunn | 1634 | +16 | +2558 | 91 | | 1 | 18 | 18 | Euro Fighter, Top Stock |
100 | S | | Sattler, Manuel | | 1596 | +38 | +2596 | 114 | | 3 | 15 | 14 | Top Stock, Euro TW |
101 | N | | Felsch, Sascha | MTB Berlin | 1580 | +16 | +2612 | 176 | 7 | 8 | 10 | 9 | Euro TW |
102 | O | | Dietze, Gunnar | akkus united | 1552 | +28 | +2640 | 141 | | 9 | 11 | 11 | Gentlemen, M-Chassis |
103 | S | | Kaufmann, Fritz | MCC Bad Berneck | 1531 | +21 | +2661 | 118 | | 4 | 15 | 13 | Gentlemen, M-Chassis |
104 | N | | Hoche, René | HRC-Team Berlin | 1520 | +11 | +2672 | 169 | 4 | 13 | 14 | 9 | F104 |
105 | S | | Laminit, Sandro | Racing Team Mering | 1512 | +8 | +2680 | 116 | | 2 | 13 | 13 | Top Stock, Euro Fighter |
106 | M | | Schramm, Manfred | TV St.Wendel 1861 | 1502 | +10 | +2690 | 167 | 5 | 8 | 10 | 9 | Gentlemen |
107 | N | | Peters, Jan | Fleesensee Racing Team | 1501 | +1 | +2691 | 167 | 4 | 8 | 9 | 9 | M-Chassis |
108 | O | | Roßberg, Ingo | IG-Modellsport Aue | 1500 | +1 | +2692 | 167 | 3 | 10 | 11 | 9 | Euro GT |
109 | O | | Pietsch, Marcel | 1. MCR Zwickau | 1496 | +4 | +2696 | 150 | | 10 | 11 | 10 | Euro TW, M-Chassis |
110 | M | | Schmittgen, Harald | DJK Andernach | 1488 | +8 | +2704 | 135 | 1 | 9 | 11 | 11 | Gentlemen, Euro TW, M-Chassis |
111 | O | | Frömel, Jörg | Annaberg | 1486 | +2 | +2706 | 165 | 5 | 9 | 9 | 9 | M-Chassis |
112 | M | | Bartloff, Oliver | | 1482 | +4 | +2710 | 148 | | 7 | 10 | 10 | Euro TW, Top Stock |
113 | O | | Zahn, Thomas | MSC Herrenhaide | 1481 | +1 | +2711 | 165 | 3 | 14 | 15 | 9 | Gentlemen |
114 | M | | Hummel, Elena | Team "Ewich op Jöck | 1462 | +19 | +2730 | 162 | 3 | 9 | 11 | 9 | M-Chassis |
115 | O | | Kroh, Peter | MSC Höckendorf | 1452 | +10 | +2740 | 145 | 2 | 7 | 10 | 10 | F104, Top Stock |
116 | S | | Wolf, Marco | MCC Bad Berneck | 1451 | +1 | +2741 | 161 | 4 | 8 | 9 | 9 | Euro GT |
117 | S | | Gruber, Thomas | GFC Donath | 1446 | +5 | +2746 | 111 | | 5 | 14 | 13 | F104, Euro GT, Formel1, ... |
118 | S | | Kölbel, Andreas | | 1445 | +1 | +2747 | 120 | | 3 | 12 | 12 | Top Stock, Euro Fighter |
119 | O | | Dietrich, Nadine | MSC Höckendorf | 1437 | +8 | +2755 | 111 | | 3 | 13 | 13 | Top Stock, Euro Fighter, M-Chassis |
120 | N | | Henkel, Jens | Fleesensee Racing Team | 1403 | +34 | +2789 | 156 | 1 | 9 | 10 | 9 | M-Chassis |
121 | O | | Zierold, Michel | Wilkau-Haßlau | 1403 | +0 | +2789 | 156 | 1 | 8 | 9 | 9 | M-Chassis |
122 | M | | Mayer, Markus | MBC Goldstein | 1402 | +1 | +2790 | 156 | | 8 | 10 | 9 | Gentlemen |
123 | S | | Gradl, Michael | MRSC Amberg | 1397 | +5 | +2795 | 140 | | 9 | 11 | 10 | Euro TW, Euro GT |
124 | N | | Lorenz, Roman | MSV 06 Berlin | 1391 | +6 | +2801 | 155 | 1 | 8 | 9 | 9 | Euro TW |
125 | O | | Kirchner, Brian | MSC Höckendorf | 1390 | +1 | +2802 | 139 | 1 | 6 | 10 | 10 | Top Stock, Euro Fighter |
126 | S | | Falter, Florian | ORMC Königsbrunn | 1387 | +3 | +2805 | 126 | | 5 | 11 | 11 | Euro TW, M-Chassis |
127 | O | | Hansel, Bastian | IG-Modellsport Aue | 1380 | +7 | +2812 | 153 | 3 | 9 | 11 | 9 | Top Stock |
128 | O | | Maurus, Dietmar | TSV Gelenau | 1379 | +1 | +2813 | 138 | | 10 | 13 | 10 | Gentlemen, Euro TW |
129 | M | | Hübner, Hans | MAC Hütschenhausen | 1376 | +3 | +2816 | 138 | | 4 | 11 | 10 | Gentlemen, M-Chassis |
130 | O | | Grusa, Wiebke | akkus united | 1365 | +11 | +2827 | 124 | 1 | 6 | 11 | 11 | Top Stock, Euro Fighter |
131 | O | | Müller, Mario | MSZ Zwönitz | 1361 | +4 | +2831 | 136 | | 7 | 10 | 10 | M-Chassis, F104 |
132 | O | | Bienek, Felix | MSC Höckendorf | 1353 | +8 | +2839 | 123 | | 4 | 11 | 11 | Euro Fighter, Top Stock, F104 |
133 | N | | Arndt, Sven | Fleesensee Racing Team | 1349 | +4 | +2843 | 150 | 1 | 9 | 10 | 9 | M-Chassis |
134 | S | | Stegmeier, Simon | MCC Crailsheim | 1347 | +2 | +2845 | 150 | 3 | 7 | 9 | 9 | Euro Fighter |
135 | W | | Faulstich, Janko | | 1331 | +16 | +2861 | 148 | 1 | 7 | 9 | 9 | Gentlemen, F104, Euro TW |
136 | S | | Blaszkowski, Henryk | ORMC Königsbrunn | 1312 | +19 | +2880 | 109 | | 1 | 12 | 12 | Gentlemen, Euro TW |
137 | S | | Lenort, Thomas | MCC Marktredwitz | 1302 | +10 | +2890 | 163 | 2 | 9 | 10 | 8 | F104 |
138 | S | | Pöhlmann, Daniel | MCC Bad Berneck | 1282 | +20 | +2910 | 160 | 3 | 7 | 8 | 8 | Euro GT |
139 | N | | Lüdicke, Fabian | Berlin | 1278 | +4 | +2914 | 142 | | 8 | 9 | 9 | F104 |
140 | S | | Hofmann, Herbert | MCC Bad Berneck | 1276 | +2 | +2916 | 128 | 1 | 7 | 11 | 10 | Gentlemen, Euro GT |
141 | S | | Mühl, Lucas | MCR Bad Gögging | 1271 | +5 | +2921 | 141 | 2 | 9 | 13 | 9 | Euro TW |
142 | W | | Güntner, Robin | Westfalia-Racing-Team | 1265 | +6 | +2927 | 181 | 5 | 6 | 7 | 7 | F104, M-Chassis |
143 | W | | Burmeister, Daniel | Westfalia-Racing-Team | 1262 | +3 | +2930 | 158 | 2 | 7 | 8 | 8 | Top Stock, Euro Fighter |
144 | N | | Wöltche, Erik | | 1256 | +6 | +2936 | 140 | | 7 | 9 | 9 | Euro Fighter |
145 | S | | Pichler, André | MP Race Team | 1239 | +17 | +2953 | 113 | | 2 | 11 | 11 | F104, Gentlemen |
146 | S | | Junker, Valentin | JAR Racing | 1237 | +2 | +2955 | 137 | 1 | 6 | 9 | 9 | M-Chassis, Euro TW |
147 | O | | Kroh, Thomas | MSC Höckendorf | 1236 | +1 | +2956 | 137 | | 7 | 10 | 9 | Gentlemen |
148 | W | | Nitschke, Lars | RCRT Duisburg | 1211 | +25 | +2981 | 173 | 2 | 7 | 7 | 7 | Gentlemen |
149 | O | | Dürrschmidt, Basti | | 1207 | +4 | +2985 | 121 | | 3 | 10 | 10 | Top Stock, Euro Fighter |
150 | M | | Maurer, Michael | MZ Modellbau | 1181 | +26 | +3011 | 169 | 3 | 7 | 7 | 7 | Euro TW, Euro Fighter |
151 | N | | Bunge, Jens | Sundaydriver Ahlhorn | 1180 | +1 | +3012 | 197 | 5 | 6 | 6 | 6 | Gentlemen, M-Chassis |
152 | S | | Hacke, Ralf | MCC Bad Berneck | 1180 | +0 | +3012 | 131 | 1 | 5 | 9 | 9 | Gentlemen |
153 | S | | Reile, Pascal | ORMC Königsbrunn | 1161 | +19 | +3031 | 129 | | 7 | 13 | 9 | Top Stock |
154 | W | | Brandl, Marcus | | 1154 | +7 | +3038 | 144 | 1 | 4 | 8 | 8 | F104, Gentlemen |
155 | M | | Hummel, Eric | Team "Ewich op Jöck | 1150 | +4 | +3042 | 128 | | 6 | 12 | 9 | Top Stock |
156 | M | | Weber, Bernd | VfR Rüsselsheim | 1141 | +9 | +3051 | 190 | 4 | 6 | 6 | 6 | F104 |
157 | S | | Bartel, Michael | Team Sidewinder | 1110 | +31 | +3082 | 139 | 1 | 4 | 8 | 8 | Euro TW, F104, Euro GT |
158 | S | | Phetchumsaeng, Harald | | 1107 | +3 | +3085 | 123 | 1 | 4 | 9 | 9 | M-Chassis |
159 | S | | Henning, Andreas | MCC Crailsheim | 1105 | +2 | +3087 | 158 | 3 | 6 | 7 | 7 | Euro Fighter |
160 | O | | Zeus, Matthias | Zwickau | 1102 | +3 | +3090 | 157 | | 7 | 7 | 7 | M-Chassis |
161 | O | | Poppe, Max | Racing Team Erzgebirge | 1095 | +7 | +3097 | 122 | | 6 | 13 | 9 | Top Stock |
162 | O | | Gebert, Ricarda | Racing Team Weimar | 1086 | +9 | +3106 | 121 | | 5 | 11 | 9 | M-Chassis |
163 | W | | Kröger, David | MRT Unna | 1081 | +5 | +3111 | 154 | | 5 | 7 | 7 | Euro Fighter, Top Stock |
164 | O | | Gebhart, Max | Racing Team Erzgebirge | 1072 | +9 | +3120 | 119 | | 4 | 10 | 9 | Top Stock |
165 | O | | Polster, Dietmar | AMC Burgstädt | 1071 | +1 | +3121 | 119 | | 6 | 17 | 9 | Euro TW |
166 | N | | Jösch, Michael | Berlin | 1070 | +1 | +3122 | 153 | 1 | 6 | 7 | 7 | Euro TW |
167 | N | | Fröhlich, Dieter | ORC-Bremse Göttingen | 1070 | +0 | +3122 | 178 | 2 | 6 | 6 | 6 | F104 |
168 | W | | Langhammer, Nadine | Westfalia-Racing-Team | 1067 | +3 | +3125 | 152 | 1 | 4 | 7 | 7 | Euro GT, M-Chassis, Euro TW |
169 | O | | Lerch, Mario | 1. MCR Zwickau | 1066 | +1 | +3126 | 178 | 2 | 6 | 6 | 6 | F104 |
170 | W | | Ehlich, Wilfried | | 1065 | +1 | +3127 | 118 | | 2 | 14 | 9 | M-Chassis |
171 | W | | Nitschke, Fabian | RCRT Duisburg | 1063 | +2 | +3129 | 177 | 2 | 6 | 6 | 6 | Euro TW |
172 | O | | Seupel, Jan | Chemnitz | 1055 | +8 | +3137 | 132 | | 4 | 11 | 8 | Gentlemen |
173 | N | | Behrend, Matthias | MSV 06 Berlin | 1046 | +9 | +3146 | 131 | | 5 | 8 | 8 | Gentlemen |
174 | O | | Klier, Lutz | 1. MCR Zwickau | 1043 | +3 | +3149 | 174 | 1 | 6 | 6 | 6 | F104 |
175 | M | | Jurak, Kaja | | 1041 | +2 | +3151 | 116 | | 4 | 9 | 9 | Euro Fighter |
176 | O | | Jansig, Maximilian | RC-Team Weimar | 1036 | +5 | +3156 | 130 | | 5 | 8 | 8 | Top Stock, Euro Fighter |
177 | O | | Wernicke, Timo | Leipzig | 1031 | +5 | +3161 | 115 | | 3 | 9 | 9 | Gentlemen |
178 | O | | Schulz, Thomas | Leipzig | 1016 | +15 | +3176 | 145 | 1 | 4 | 7 | 7 | F104 |
179 | S | | Cermak, Birgitt | ORMC Königsbrunn | 1015 | +1 | +3177 | 113 | | 3 | 11 | 9 | M-Chassis |
180 | S | | Colditz, Wolfgang | Racing Team Mering | 1004 | +11 | +3188 | 112 | | 3 | 10 | 9 | F104 |
181 | S | | Stegmeier, Herbert | MCC Crailsheim | 996 | +8 | +3196 | 111 | | 5 | 9 | 9 | M-Chassis |
182 | S | | Reber, Jürgen | MCC Marktredwitz | 996 | +0 | +3196 | 166 | | 5 | 6 | 6 | Gentlemen, F104 |
183 | O | | Boden, Marco | RCC Dresden | 992 | +4 | +3200 | 142 | 1 | 6 | 7 | 7 | Top Stock |
184 | S | | Schmid, Dominik | TSV 1871 Augsburg | 966 | +26 | +3226 | 97 | | | 10 | 10 | Euro Fighter, Euro TW, Top Stock |
185 | S | | Ruf, Stefan | MSG Günzburg | 955 | +11 | +3237 | 106 | | 2 | 10 | 9 | Gentlemen |
186 | S | | Frenzel, Chris | SpVgg Erlangen | 948 | +7 | +3244 | 119 | | 4 | 8 | 8 | M-Chassis |
187 | S | | Lehnerer, Dieter | | 947 | +1 | +3245 | 95 | | | 11 | 10 | Gentlemen, F104 |
188 | O | | Kroh, Oliver | RCC Dresden | 938 | +9 | +3254 | 134 | | 6 | 7 | 7 | Top Stock |
189 | S | | Gruber, Rebecca | GFC Donath | 915 | +23 | +3277 | 102 | | 1 | 10 | 9 | Top Stock |
190 | S | | Aschenbrenner, Moritz | | 886 | +29 | +3306 | 89 | | | 10 | 10 | Top Stock, Euro Fighter |
191 | S | | Götz, Jürgen | MRSC Amberg | 875 | +11 | +3317 | 97 | | | 10 | 9 | Gentlemen |
192 | N | | Falk, Nico | Burning Wheels | 856 | +19 | +3336 | 122 | 1 | 5 | 7 | 7 | Euro TW |
193 | N | | Herntrich, Matthias | MSV Neubrandenburg | 852 | +4 | +3340 | 170 | 2 | 5 | 5 | 5 | M-Chassis, Euro GT |
194 | M | | Hummel, Gabriele | Team "Ewich op Jöck" | 848 | +4 | +3344 | 94 | | | 12 | 9 | Gentlemen |
195 | S | | Borst, Jonathan | MSG Günzburg | 847 | +1 | +3345 | 106 | | 3 | 8 | 8 | Euro Fighter, Top Stock |
196 | W | | Burmeister, Monique | Westfalia-Racing-Team | 831 | +16 | +3361 | 139 | | 3 | 6 | 6 | Top Stock, Euro Fighter |
197 | S | | Rothdauscher, Florian | MCR Bad Gögging | 826 | +5 | +3366 | 103 | | 1 | 8 | 8 | Euro Fighter, Euro TW |
198 | S | | Schmid, Kevin | | 822 | +4 | +3370 | 82 | | | 10 | 10 | Top Stock, Euro Fighter |
199 | S | | Knopf, Rainer | Team Knopf-Racing | 816 | +6 | +3376 | 136 | | 4 | 6 | 6 | Gentlemen, Euro Fighter |
200 | O | | Bode, Ralf | MSC Höckendorf | 800 | +16 | +3392 | 200 | 4 | 4 | 4 | 4 | Euro TW |
201 | S | | Stiegler, Michael | MAC Lauf | 790 | +10 | +3402 | 113 | | 1 | 7 | 7 | Gentlemen, M-Chassis |
202 | S | | Schreiber, Stefan | MP Race Team | 782 | +8 | +3410 | 112 | | 1 | 7 | 7 | Top Stock, Euro Fighter |
203 | S | | Rill, Markus | | 780 | +2 | +3412 | 98 | | | 8 | 8 | Euro Fighter, Top Stock |
204 | W | | Becker, Leon | | 776 | +4 | +3416 | 155 | | 5 | 5 | 5 | Top Stock |
205 | S | | Laminit, Hansjörg | Racing Team Mering | 766 | +10 | +3426 | 109 | | 1 | 7 | 7 | M-Chassis |
206 | S | | Paul, Michael | ORMC Königsbrunn | 765 | +1 | +3427 | 96 | | | 8 | 8 | Euro TW |
207 | W | | Hipke, Andreas | | 762 | +3 | +3430 | 152 | | 5 | 5 | 5 | Gentlemen, M-Chassis |
208 | N | | Janik, Jochen | MSC Polizei Braunschweig | 761 | +1 | +3431 | 127 | 3 | 5 | 6 | 6 | Gentlemen, M-Chassis, Euro TW |
209 | S | | Werneth, Josef | MAC Mettenheim | 760 | +1 | +3432 | 84 | | | 9 | 9 | Gentlemen |
210 | N | | Fischer, Harald | Burning Wheels | 760 | +0 | +3432 | 190 | 2 | 4 | 4 | 4 | Gentlemen |
211 | S | | Keitel, Michael | EMC Marktoberdorf | 724 | +36 | +3468 | 91 | | | 8 | 8 | Gentlemen |
212 | W | | Weisbach, Nico | RC Car Bergisch-Born | 721 | +3 | +3471 | 180 | 1 | 4 | 4 | 4 | Euro GT |
213 | S | | Mielke, Marcel | MCR Bad Gögging | 720 | +1 | +3472 | 103 | | | 7 | 7 | Top Stock |
214 | S | | Keitel, Maximilian | EMC Marktoberdorf | 706 | +14 | +3486 | 88 | | 1 | 8 | 8 | Top Stock |
215 | S | | Borst, Matthias | MSG Günzburg | 706 | +0 | +3486 | 88 | | | 8 | 8 | F104, Gentlemen |
216 | W | | Weisbach, Wieland | RC Car Bergisch-Born | 701 | +5 | +3491 | 175 | | 4 | 4 | 4 | Euro GT |
217 | S | | Kölbl, Andreas | | 686 | +15 | +3506 | 114 | 1 | 4 | 6 | 6 | Euro Fighter, Top Stock |
218 | M | | Bahrdt, Rüdiger | Scuderia Malvasia | 675 | +11 | +3517 | 169 | 2 | 4 | 4 | 4 | M-Chassis |
219 | M | | Gersdorff, Ivo | Modellfreunde-Rheinhessen | 667 | +8 | +3525 | 167 | 1 | 4 | 4 | 4 | M-Chassis |
220 | W | | Gutjahr, Pascal | Team Lütgenau | 665 | +2 | +3527 | 166 | | 3 | 4 | 4 | Euro GT, Top Stock |
221 | M | | Hahnel, Thomas | Racing Club Waldorf | 661 | +4 | +3531 | 132 | | 3 | 5 | 5 | M-Chassis, Gentlemen |
222 | S | | Klöpsch, Stefan | Team MMR | 656 | +5 | +3536 | 164 | 1 | 3 | 4 | 4 | M-Chassis, Euro TW |
223 | S | | Fritz, Leon | Kinderland Racing Team | 645 | +11 | +3547 | 72 | | | 9 | 9 | Top Stock |
224 | S | | Schmid, Armin | | 639 | +6 | +3553 | 107 | | | 6 | 6 | M-Chassis |
225 | O | | Eckhardt, Bernd | MSZ Zwönitz | 635 | +4 | +3557 | 127 | | 3 | 5 | 5 | M-Chassis |
226 | W | | Paul, Holger | | 635 | +0 | +3557 | 127 | | 2 | 5 | 5 | Gentlemen |
227 | O | | Beil, Jörg | 1. MCR Zwickau | 630 | +5 | +3562 | 158 | | 3 | 4 | 4 | F104 |
228 | S | | Anderson, Daniel | | 622 | +8 | +3570 | 104 | | 2 | 6 | 6 | Top Stock |
229 | W | | Basdorf, Hans-Peter | MC Megadrom Heinsberg | 612 | +10 | +3580 | 153 | | 4 | 4 | 4 | M-Chassis |
230 | S | | Rothdauscher, Michael | MCR Bad Gögging | 606 | +6 | +3586 | 101 | | | 6 | 6 | Euro Fighter, Top Stock |
231 | W | | Gutjahr, Thomas | Team Lütgenau | 581 | +25 | +3611 | 116 | | 3 | 5 | 5 | M-Chassis, Euro GT |
232 | N | | Günther, Oliver | Sundaydriver Ahlhorn | 580 | +1 | +3612 | 193 | 2 | 3 | 3 | 3 | Gentlemen |
233 | W | | Kalinowski, Dennis | MRC Racing Team | 580 | +0 | +3612 | 145 | 1 | 2 | 4 | 4 | M-Chassis |
234 | O | | Schmidt, Sebastian | akkus united | 575 | +5 | +3617 | 115 | | | 5 | 5 | Gentlemen, Euro TW |
235 | W | | Hoven, Peter | | 565 | +10 | +3627 | 141 | | 4 | 4 | 4 | Euro TW, Gentlemen |
236 | W | | Langhammer, Stefan | Westfalia-Racing-Team | 555 | +10 | +3637 | 139 | | 3 | 4 | 4 | Euro GT, Gentlemen |
237 | S | | Fuchs, Tobias | ORMC Königsbrunn | 552 | +3 | +3640 | 138 | | 2 | 4 | 4 | Euro TW, M-Chassis |
238 | S | | Kühn, Dominic | MRSC Amberg | 548 | +4 | +3644 | 91 | | | 6 | 6 | Euro TW |
239 | W | | Burmeister, Stephan | Westfalia-Racing-Team | 545 | +3 | +3647 | 109 | | | 5 | 5 | Gentlemen |
240 | N | | Falk, Marina | Berlin | 545 | +0 | +3647 | 109 | | 3 | 5 | 5 | Gentlemen |
241 | W | | Esser, Fabian | | 530 | +15 | +3662 | 177 | 2 | 3 | 3 | 3 | Top Stock, Euro GT |
242 | W | | Loch, Nico | | 525 | +5 | +3667 | 175 | 1 | 3 | 3 | 3 | Top Stock |
243 | M | | Pasetzki, Nicole | | 525 | +0 | +3667 | 131 | | 2 | 4 | 4 | Euro Fighter |
244 | N | | Fuchs, Nico | Burning Wheels | 521 | +4 | +3671 | 174 | | 3 | 3 | 3 | F104 |
245 | S | | Bodendorfer, Patrick | EMC Marktoberdorf | 521 | +0 | +3671 | 130 | | 1 | 4 | 4 | M-Chassis, Euro GT |
246 | S | | Fuchs, Thomas | ORMC Königsbrunn | 514 | +7 | +3678 | 103 | | | 5 | 5 | Gentlemen, Euro TW |
247 | O | | Nicke, Arnold | MSC Höckendorf | 508 | +6 | +3684 | 102 | | | 5 | 5 | Euro Fighter, Top Stock |
248 | S | | Gnida, Jürgen | MCC Bad Berneck | 505 | +3 | +3687 | 126 | | 2 | 4 | 4 | Euro GT, Gentlemen |
249 | O | | Janik, Holger | MSC Höckendorf | 505 | +0 | +3687 | 126 | | 2 | 4 | 4 | M-Chassis, Euro TW, Gentlemen |
250 | M | | Fassbender, Bianca | | 504 | +1 | +3688 | 101 | | 1 | 5 | 5 | M-Chassis |
251 | W | | Hoven, Gerd | | 495 | +9 | +3697 | 124 | | 1 | 4 | 4 | Euro TW, Gentlemen |
252 | S | | Käfer, Nico | | 494 | +1 | +3698 | 38 | 1 | 11 | 17 | 13 | Buggy, Top Stock, Euro Fighter |
253 | O | | Janik, Tom | MSC Höckendorf | 490 | +4 | +3702 | 98 | | 1 | 5 | 5 | Euro TW |
254 | W | | Wolf, Thorsten | Modellfreunde-Rheinhessen | 486 | +4 | +3706 | 162 | | 3 | 3 | 3 | M-Chassis |
255 | M | | Rosskopf, Stefan | MZ Modellbau | 486 | +0 | +3706 | 162 | | 3 | 3 | 3 | Euro TW |
256 | M | | Weber, Manuel | | 485 | +1 | +3707 | 121 | | 1 | 4 | 4 | Euro Fighter |
257 | N | | Szelag, Tim | | 467 | +18 | +3725 | 156 | | 3 | 3 | 3 | Euro Fighter, Top Stock, F104 |
258 | W | | Akyol, Cihan | | 467 | +0 | +3725 | 156 | | 3 | 3 | 3 | Top Stock |
259 | O | | Aris, Michael | Leipzig | 452 | +15 | +3740 | 151 | | 3 | 3 | 3 | F104 |
260 | W | | Riedelbauch, Marvin | | 435 | +17 | +3757 | 145 | | 2 | 3 | 3 | Top Stock, Euro TW |
261 | | | Liebscher, Jason | MSC Höckendorf | 435 | +0 | +3757 | 109 | | 1 | 4 | 4 | Euro Fighter |
262 | S | | Weller, Nicole | MCC Crailsheim | 416 | +19 | +3776 | 104 | | 2 | 4 | 4 | Euro Fighter |
263 | S | | Abele, Steffen | JAR Racing | 406 | +10 | +3786 | 102 | 1 | 2 | 4 | 4 | Top Stock, F104 |
264 | S | | Zahn, Jürgen | MCC Marktredwitz | 405 | +1 | +3787 | 135 | | 3 | 3 | 3 | Gentlemen |
265 | M | | Wandernoth, Nick | | 401 | +4 | +3791 | 134 | | 2 | 3 | 3 | Top Stock |
266 | W | | Weber, Ronald | United Racing Team | 400 | +1 | +3792 | 200 | 2 | 2 | 2 | 2 | Euro GT |
267 | S | | Förnbacher, Daniel | Team Hacker Germany | 400 | +0 | +3792 | 200 | 2 | 2 | 2 | 2 | Euro TW |
268 | M | | Schneider, Niklas | DJK Andernach | 400 | +0 | +3792 | 200 | 2 | 2 | 2 | 2 | F104 |
269 | O | | Berthold, Christian | MSC Höckendorf | 400 | +0 | +3792 | 100 | | | 4 | 4 | Top Stock, Euro Fighter |
270 | O | | Janik, Sven | MSC Höckendorf | 400 | +0 | +3792 | 200 | 2 | 2 | 2 | 2 | Euro Fighter |
271 | S | | Sigl, Marvin | MCC Marktredwitz | 390 | +10 | +3802 | 130 | | 2 | 3 | 3 | Top Stock |
272 | O | | Ruhnow, Rene | 1. MCR Zwickau | 385 | +5 | +3807 | 128 | | 2 | 3 | 3 | F104, Top Stock |
273 | S | | Hofmann, Jörg | AMSC Augsburg | 384 | +1 | +3808 | 77 | | | 5 | 5 | Euro TW |
274 | S | | Gebauer, Lothar | MCC Hof | 381 | +3 | +3811 | 127 | | 1 | 3 | 3 | Gentlemen, Top Stock |
275 | S | | Fischer, Andreas | Team MMR | 380 | +1 | +3812 | 190 | 1 | 2 | 2 | 2 | Euro TW, Gentlemen |
276 | O | | Gebert, Nicole | Racing Team Weimar | 380 | +0 | +3812 | 127 | | 1 | 3 | 3 | M-Chassis |
277 | O | | Kirsten, Sylvio | MSC Höckendorf | 375 | +5 | +3817 | 125 | | 1 | 3 | 3 | Euro Fighter, Top Stock |
278 | S | | Fuchs, Selina | ORMC Königsbrunn | 370 | +5 | +3822 | 123 | | 1 | 3 | 3 | Top Stock |
279 | N | | Stölting, Marc | | 360 | +10 | +3832 | 180 | | 2 | 2 | 2 | Top Stock |
280 | W | | Dreiszus, Thorsten | MC Megadrom Heinsberg | 360 | +0 | +3832 | 180 | | 2 | 2 | 2 | Gentlemen, Euro TW |
281 | S | | Will, Thorsten | MCC Bad Berneck | 355 | +5 | +3837 | 118 | | | 3 | 3 | Euro TW |
282 | M | | Hahnel, Markus | Racing Club Waldorf | 355 | +0 | +3837 | 118 | | 1 | 3 | 3 | M-Chassis, Gentlemen |
283 | W | | Akyol, Sureyya | | 350 | +5 | +3842 | 117 | | 1 | 3 | 3 | Gentlemen |
284 | O | | Beil, Noel | 1. MCR Zwickau | 345 | +5 | +3847 | 115 | | | 3 | 3 | Top Stock |
285 | M | | Schumacher, Daniel | DJK Andernach | 341 | +4 | +3851 | 171 | | 2 | 2 | 2 | Euro TW |
286 | N | | Schubert, Tom | | 341 | +0 | +3851 | 171 | | 2 | 2 | 2 | Top Stock |
287 | O | | Vogel, Sven | Racing Team Zwönitz | 340 | +1 | +3852 | 113 | | 1 | 3 | 3 | Top Stock |
288 | O | | Grusa, Tilmann | akkus united | 330 | +10 | +3862 | 110 | 1 | 2 | 3 | 3 | Euro Fighter |
289 | N | | Gareiß, Robert | Berlin | 325 | +5 | +3867 | 163 | | 2 | 2 | 2 | Top Stock |
290 | W | | Külpmann, Tim | Westfalia-Racing-Team | 325 | +0 | +3867 | 163 | | 2 | 2 | 2 | F104 |
291 | N | | Kirchhof, Leon | | 325 | +0 | +3867 | 163 | 1 | 1 | 2 | 2 | Top Stock, Euro Fighter |
292 | O | | Reichel, Florian | MSC Höckendorf | 316 | +9 | +3876 | 79 | | | 4 | 4 | Top Stock |
293 | N | | Önder, Ismail | Burning Wheels | 310 | +6 | +3882 | 155 | | 2 | 2 | 2 | Gentlemen |
294 | S | | Förnbacher, Lukas | Modellbaufreunde Cleebronn | 310 | +0 | +3882 | 155 | | 2 | 2 | 2 | Top Stock |
295 | O | | Bauer, Mirko | AMC Burgstädt | 306 | +4 | +3886 | 153 | | 2 | 2 | 2 | Euro Fighter, Euro GT |
296 | M | | Schwarz, Werner | TV St.Wendel 1861 | 305 | +1 | +3887 | 153 | | 1 | 2 | 2 | Gentlemen, M-Chassis |
297 | N | | Hossmann, Robert | | 295 | +10 | +3897 | 148 | | 1 | 2 | 2 | Top Stock |
298 | N | | Flunker, Matthias | | 290 | +5 | +3902 | 145 | | 2 | 2 | 2 | Gentlemen |
299 | S | | Ruth, Patrick | MSG Günzburg | 289 | +1 | +3903 | 96 | | | 3 | 3 | Euro Fighter, Top Stock |
300 | S | | Schneider, Karsten | | 288 | +1 | +3904 | 96 | | | 3 | 3 | Gentlemen |
301 | N | | Göpel, Florian | RC-Welt-Cottbus | 286 | +2 | +3906 | 143 | | 1 | 2 | 2 | Top Stock, F104 |
302 | N | | Ball, Matthias | Burning Wheels | 286 | +0 | +3906 | 143 | | 1 | 2 | 2 | Euro TW |
303 | O | | Eißner, Patrick | | 275 | +11 | +3917 | 138 | | 2 | 2 | 2 | Top Stock |
304 | N | | Bunk, Andreas | Burning Wheels | 275 | +0 | +3917 | 138 | | 2 | 2 | 2 | Euro TW |
305 | W | | Nemitz, Fabian | RC Car Bergisch-Born | 271 | +4 | +3921 | 136 | | 1 | 2 | 2 | Top Stock |
306 | O | | Hannemann, Markus | MSC Höckendorf | 269 | +2 | +3923 | 90 | | | 3 | 3 | Top Stock |
307 | S | | Kellermann, Bernd | MSG Günzburg | 265 | +4 | +3927 | 133 | | 1 | 2 | 2 | Euro Fighter, Top Stock |
308 | S | | Niedermayr, Felix | | 261 | +4 | +3931 | 131 | | 1 | 2 | 2 | Euro Fighter |
309 | S | | Fuchs, Petra | ORMC Königsbrunn | 260 | +1 | +3932 | 87 | | | 3 | 3 | Gentlemen |
310 | S | | Schneider, Leon | | 255 | +5 | +3937 | 128 | | 1 | 2 | 2 | Euro Fighter |
311 | S | | Gmeinwieser, Matthias | Kinderland Racing Team | 255 | +0 | +3937 | 128 | | 1 | 2 | 2 | F104 |
312 | O | | Hoppe, Heiko | 1. MCR Zwickau | 255 | +0 | +3937 | 128 | | 1 | 2 | 2 | Euro TW, Top Stock |
313 | S | | Waller, Michael | MCC Marktredwitz | 250 | +5 | +3942 | 125 | | 1 | 2 | 2 | F104 |
314 | O | | Gerhardt, Matthias | MSC Höckendorf | 245 | +5 | +3947 | 123 | | 1 | 2 | 2 | Euro Fighter |
315 | O | | Fischer, Mario | | 245 | +0 | +3947 | 123 | | 1 | 2 | 2 | Euro TW |
316 | M | | Kraft, Maximilian | | 245 | +0 | +3947 | 123 | | | 2 | 2 | Euro Fighter, M-Chassis |
317 | S | | Jerichow, Leonhard | SLR Ingolstadt | 240 | +5 | +3952 | 120 | | | 2 | 2 | M-Chassis |
318 | M | | Schott, Jürgen | Modellfreunde-Rheinhessen | 240 | +0 | +3952 | 120 | | | 2 | 2 | M-Chassis |
319 | W | | Bauer, Marcel | | 240 | +0 | +3952 | 120 | | | 2 | 2 | Top Stock |
320 | O | | Fleischer, Sandro | akkus united | 240 | +0 | +3952 | 120 | | 1 | 2 | 2 | Top Stock, Euro Fighter |
321 | O | | Kroh, Bettina | MSC Höckendorf | 240 | +0 | +3952 | 120 | | | 2 | 2 | Top Stock, Euro Fighter |
322 | S | | Limmer, Sandra | | 235 | +5 | +3957 | 118 | | | 2 | 2 | M-Chassis |
323 | S | | Fleckenstein, Florian | | 235 | +0 | +3957 | 118 | | 1 | 2 | 2 | Euro TW, Euro GT |
324 | W | | Bewermeier, Hannes | MC Dortmund | 235 | +0 | +3957 | 118 | | | 2 | 2 | M-Chassis |
325 | S | | Bauersachs, Stefan | Team MMR | 235 | +0 | +3957 | 118 | | 1 | 2 | 2 | Gentlemen, M-Chassis |
326 | S | | Seßner, Christian | | 230 | +5 | +3962 | 115 | | | 2 | 2 | Top Stock |
327 | O | | Lippmann, Tom | MSC Höckendorf | 230 | +0 | +3962 | 115 | | | 2 | 2 | Top Stock |
328 | S | | Litz, Daniel | | 214 | +16 | +3978 | 107 | | 1 | 2 | 2 | Top Stock |
329 | S | | Becker, Daniel | MP Race Team | 206 | +8 | +3986 | 103 | | | 2 | 2 | F104 |
330 | S | | Kappauf, Jörg | MCC Marktredwitz | 200 | +6 | +3992 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | F104 |
331 | W | | Gouders, Stephan | | 200 | +0 | +3992 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
332 | W | | Emmerich, Kevin | | 200 | +0 | +3992 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
333 | S | | Bosch, Thomas | MCC Türkheim | 200 | +0 | +3992 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | Euro GT |
334 | S | | Obermeier, Thomas | | 198 | +2 | +3994 | 99 | | | 2 | 2 | Gentlemen |
335 | S | | Straubinger, Michael | MSG Günzburg | 196 | +2 | +3996 | 98 | | | 2 | 2 | Euro Fighter |
336 | S | | Görner, Maik | | 186 | +10 | +4006 | 93 | | | 2 | 2 | Euro TW, Gentlemen |
337 | W | | Bewermeier, Christian | | 184 | +2 | +4008 | 92 | | | 2 | 2 | M-Chassis |
338 | S | | Kellermann, Dieter | MSG Günzburg | 180 | +4 | +4012 | 90 | | | 2 | 2 | Gentlemen |
339 | M | | Schwickert, Michael | DJK Andernach | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
340 | S | | Stärk, Günther | MAC Nürnberg | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
341 | N | | Nürnberger, Colin | | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
342 | M | | Kissling, Ingo | | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
343 | W | | Matijevic, Marco | | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | F104 |
344 | W | | Cramer, Kevin | RCT Racing Team | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
345 | N | | von Wachtmeister, Frank | Hamburg | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | M-Chassis |
346 | O | | Riemer, Steffen | Racing Center Leipzig | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
347 | O | | Gruner, Emmy | MSC Zwönitz | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
348 | O | | Lehmann, Stanley | MSC Höckendorf | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | M-Chassis |
349 | N | | Billen, Benedict | | 180 | +0 | +4012 | 180 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
350 | S | | Schulze, Maximilian | MSG Günzburg | 172 | +8 | +4020 | 86 | | | 2 | 2 | Euro Fighter, Top Stock |
351 | W | | Külpmann, Thomas | Westfalia-Racing-Team | 168 | +4 | +4024 | 84 | | | 2 | 2 | Gentlemen |
352 | W | | Klein, Dennis | MC Megadrom Heinsberg | 161 | +7 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
353 | O | | Träger, Klemens | MSC Höckendorf | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
354 | M | | Olah, Alexander | MCRT Aschaffenburg | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro TW |
355 | N | | Sparbier, Sören | RCCT Münden | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
356 | S | | Hanke, Sandra | Team MMR | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | M-Chassis |
357 | N | | Bernhardt, Boris | | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
358 | S | | Knopf, Florian | Team Knopf-Racing | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
359 | N | | Relja, Andreas | Burning Wheels | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro TW |
360 | M | | Weber, Johannes | | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
361 | W | | Brinker, Sören | Westfalia-Racing-Team | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro GT |
362 | O | | Engelhardt, Maria | Race Family Engelhardt | 161 | +0 | +4031 | 161 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
363 | S | | Käfer, Michael | PS93 | 159 | +2 | +4033 | 27 | 1 | 1 | 8 | 6 | Gentlemen |
364 | O | | Smiatek, Romy | MSC Höckendorf | 145 | +14 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | M-Chassis |
365 | N | | Wöllche, Eric | | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
366 | W | | Schöler, Torben | | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
367 | S | | Nein, Reinhard | | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | F104 |
368 | O | | Eckardt, Frank | MSC Gera | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
369 | S | | Huber, Sandra | | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
370 | O | | Wohlfarth, Daniel | 1. VMSC Plauen | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
371 | N | | Mundt, Andreas | RC World OHZ/HB | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | F104 |
372 | O | | Günther, Pierre | TSV Gelenau | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | M-Chassis |
373 | S | | Goth, Martin | | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
374 | S | | Michel, Uwe | | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
375 | O | | Wöllner, Sven | Racing Team Zwönitz | 145 | +0 | +4047 | 145 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
376 | S | | Stotz, Andreas | | 132 | +13 | +4060 | 66 | | | 2 | 2 | Gentlemen |
377 | W | | Werner Wegener, Kai | | 130 | +2 | +4062 | 130 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
378 | N | | Bernhard, Boris | | 130 | +0 | +4062 | 130 | | 1 | 1 | 1 | Euro Fighter |
379 | S | | Mischke, Matthias | Team MMR | 130 | +0 | +4062 | 130 | | 1 | 1 | 1 | Euro GT |
380 | W | | Schramm, Sascha | | 130 | +0 | +4062 | 130 | | 1 | 1 | 1 | Gentlemen |
381 | O | | Schmidt, Axel | | 130 | +0 | +4062 | 130 | | 1 | 1 | 1 | Top Stock |
382 | S | | Riegg, Julian | | 125 | +5 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
383 | O | | Eißner, Paul | | 125 | +0 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | Top Stock |
384 | W | | Nemetz, Fabian | | 125 | +0 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | Top Stock |
385 | O | | Ulrich, Markus | 1. MCR Zwickau | 125 | +0 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | Top Stock |
386 | O | | Bellack, Wolfgang | MSC Höckendorf | 125 | +0 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
387 | O | | Fritsche, Manfred | AMC Magdeburg | 125 | +0 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
388 | W | | Gutjahr, Claudia | Team Lütgenau | 125 | +0 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
389 | S | | Ernst, Thomas | MCC Marktredwitz | 125 | +0 | +4067 | 125 | | | 1 | 1 | Top Stock |
390 | S | | Ingel, Nils | | 120 | +5 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | Euro TW |
391 | S | | Klöpsch, Lukas | Team MMR | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | Top Stock |
392 | S | | Süss, Rudolf | | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
393 | M | | Jurak, Davor | | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
394 | W | | Santos, Maikel | | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | Top Stock |
395 | S | | Wilkening, Florian | GFC Donath | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | F104 |
396 | O | | Birkner, Normen | e-happy.de | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
397 | S | | Rieger, Fabian | MSG Günzburg | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
398 | N | | Schmidt, Martin | | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | Top Stock |
399 | O | | Panzer, Sven | | 120 | +0 | +4072 | 120 | | | 1 | 1 | F104 |
400 | O | | Haß, Roberto | 1. MCR Zwickau | 115 | +5 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | Top Stock |
401 | S | | Gaspers, David | PDG-Racing | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | Top Stock |
402 | M | | Michels, Niklas | | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | Top Stock |
403 | W | | Liesenhoff, Tim | | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
404 | O | | Haenes, Yanik | akkus united | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
405 | W | | Riedelbauch, Horst | | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
406 | S | | Bauer, Thomas | Offroad Minicar Crew | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | Euro TW |
407 | S | | Kühbeck, Luca | | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
408 | W | | Emmerich, Robert | | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
409 | O | | Panzer, Fabian | | 115 | +0 | +4077 | 115 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
410 | W | | Clauberg, Daniel | | 110 | +5 | +4082 | 110 | | | 1 | 1 | Top Stock |
411 | N | | Braun, Marcel | | 110 | +0 | +4082 | 110 | | | 1 | 1 | Euro TW |
412 | O | | Schulz, Sven | | 110 | +0 | +4082 | 110 | | | 1 | 1 | Euro TW |
413 | S | | Görner, Stefanie | | 110 | +0 | +4082 | 110 | | | 1 | 1 | Top Stock |
414 | O | | Zimmer, Conrad | | 110 | +0 | +4082 | 110 | | | 1 | 1 | Euro TW |
415 | S | | Schmidt, Bastian | | 110 | +0 | +4082 | 110 | | | 1 | 1 | Top Stock |
416 | S | | Bauersachs, Lukas | Team MMR | 110 | +0 | +4082 | 110 | | | 1 | 1 | Top Stock |
417 | S | | Ganzenmüller, Helmut | ORMC Königsbrunn | 105 | +5 | +4087 | 105 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
418 | O | | Beil, Lea | 1. MCR Zwickau | 105 | +0 | +4087 | 105 | | | 1 | 1 | Top Stock |
419 | S | | Bauersachs, Jessica | Team MMR | 100 | +5 | +4092 | 100 | | | 1 | 1 | Top Stock |
420 | O | | Gempelis, Boris | Racing Center Leipzig | 100 | +0 | +4092 | 100 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
421 | S | | Huber, Andreas | Adelzhausener Buggy Club | 100 | +0 | +4092 | 100 | | | 1 | 1 | Euro TW |
422 | S | | Mucha, Martin | | 100 | +0 | +4092 | 100 | | | 1 | 1 | Euro TW |
423 | S | | Amberger, Maximilian | GFC Donath | 100 | +0 | +4092 | 100 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
424 | W | | López, David | | 100 | +0 | +4092 | 100 | | | 1 | 1 | Top Stock |
425 | S | | Sauernheimer, Peter | | 100 | +0 | +4092 | 100 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
426 | O | | Heyne, Andreas | Racing Center Leipzig | 96 | +4 | +4096 | 96 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
427 | W | | Schnermann, Matthias | Westfalia-Racing-Team | 96 | +0 | +4096 | 96 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
428 | O | | Wolf, Helmut | Mylau | 96 | +0 | +4096 | 96 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
429 | S | | Bosch, Stefan | TSV 1871 Augsburg | 96 | +0 | +4096 | 96 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
430 | S | | Benavides, Leonardo | | 96 | +0 | +4096 | 96 | | | 1 | 1 | Top Stock |
431 | | | Hinkel, Ayleen | | 92 | +4 | +4100 | 92 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
432 | S | | Wagner, Christian | | 92 | +0 | +4100 | 92 | | | 1 | 1 | Top Stock |
433 | S | | Maurer, Rudolf | | 88 | +4 | +4104 | 88 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
434 | | | Huhle, Ricardo | MSC Höckendorf | 88 | +0 | +4104 | 88 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
435 | W | | Frank, Bernd | | 84 | +4 | +4108 | 84 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
436 | S | | Amberger, Michael | GFC Donath | 80 | +4 | +4112 | 80 | | | 1 | 1 | Euro TW |
437 | S | | Gerhauser, Dominic | TSV 1871 Augsburg | 76 | +4 | +4116 | 76 | | | 1 | 1 | Euro Fighter |
438 | S | | Hirsch, Wolfgang | | 76 | +0 | +4116 | 76 | | | 1 | 1 | Gentlemen |
439 | O | | Feder, André | MSC Höckendorf | 76 | +0 | +4116 | 76 | | | 1 | 1 | Top Stock |
440 | W | | Liesenhoff, Thomas | | 68 | +8 | +4124 | 68 | | | 1 | 1 | M-Chassis |
441 | S | | Hoinkes, Andreas | TSV 1871 Augsburg | 60 | +8 | +4132 | 60 | | | 1 | 1 | Euro TW |
442 | S | | Gruber, Tabea | GFC Donath | 54 | +6 | +4138 | 54 | | | 1 | 1 | Top Stock |