IFMAR WC 2011 Class 2WD | 1 |
Vaasa |
20.07.11 |
Rank | Name | Club | 138 Starter |
1 | | Cavalieri, Ryan | Team Associated | 1 | |
2 | | Maifield, Ryan | | 2 | |
3 | | Tebo, Jared | | 3 | |
4 | | Evans, Dustin | | 4 | |
5 | | Neumann, Jörn | AMC Langenfeld | 5 | |
6 | | Cragg, Neil | | 6 | |
7 | | Phend, Dakotah | | 7 | |
8 | | Matsukura, Naoto | Team Yokomo | 8 | |
9 | | Martin, Lee | | 9 | |
10 | | Pinisch, Peter | MAC Traiskirchen | 10 | |
11 | | Truhe, Mike | Team Losi | 11 | |
12 | | Thielke, Brent | Team Associated | 12 | |
13 | | Bradby, Paul | | 13 | |
14 | | Akimoto, Kohta | | 14 | |
15 | | Ronnefalk, David | Karlskrona MRK | 15 | |
16 | | Cockerill, Tom | BRCA | 16 | |
17 | | Hartson, Steven | | 17 | |
18 | | Rheinard, Marc | DJK Andernach | 18 | |
19 | | Kinwald, Brian | | 19 | |
20 | | Enomoto, Keisuke | | 20 | |
21 | | Castellano, Matt | | 21 | |
22 | | Lowe, Richard | | 22 | |
23 | | Levin, Oskar | Sjöbo MK | 23 | |
24 | | Hardt, Alex | MCC Hocheifel | 24 | |
25 | | Adachi, Shinnosuke | | 25 | |
26 | | Sugiure, Yusyke | | 26 | |
27 | | Hönigl, Hupo | TSA Krieglach | 27 | |
28 | | Salmela, Karri | | 28 | |
29 | | Fischer, Billy | | 29 | |
30 | | Ström, Petri | | 30 | |
31 | | King, Cody | | 31 | |
32 | | Quagraine, Joseph | | 32 | |
33 | | Vässmar, Magnus | MK Eskil | 33 | |
34 | | Levänen, Juho | Team Associated | 34 | |
35 | | Torikka, Tommi | | 35 | |
36 | | Pillars, Joe | | 36 | |
37 | | Krapp, Christopher | RCRT Quakenbrück | 37 | |
38 | | Johansson, Mikael | MHF Skarpnäck | 38 | |
39 | | Rogers, Zachary | | 39 | |
40 | | Jarosz, Chris | | 40 | |
41 | | Lantheaume, Armand | | 41 | |
42 | | Skelding, Adam | BMCC | 42 | |
43 | | Ralls, Nathan | | 43 | |
44 | | Achter, Martin | BC Regensburg | 44 | |
45 | | Nordman, Per Erik | | 45 | |
46 | | Chambers, Matt | | 46 | |
47 | | Wilck, Viktor | | 47 | |
48 | | Lübke, Marcus | EMC Wehrheim | 48 | |
49 | | Heinonen, Ari | | 49 | |
50 | | Formentin, Julien | | 50 | |
51 | | Karlsen, Ole Steen | | 51 | |
52 | | Zacarias Villalba, Emilio | | 52 | |
53 | | Kajiwara, Juriya | | 53 | |
54 | | Salmela, Sami | | 54 | |
55 | | Scholz, Oliver | MC 2000 Neuffen | 55 | |
56 | | Kesseli, Samuli | | 56 | |
57 | | Sitensky, Kim | RCC Köngen | 57 | |
58 | | Seysen, Kevin | | 58 | |
59 | | Luopajärvi, Jussi | | 59 | |
60 | | Ausfelt, Otto | SMK Helsingborg | 60 | |
61 | | Jemison, Ben | | 61 | |
62 | | Mikama, Marko | | 62 | |
63 | | Malkusson, Kenneth | SMK Dala Falun | 63 | |
64 | | Mairue, Tomi | | 64 | |
65 | | Pfeifer, Gerd | HVBRS | 65 | |
66 | | Primmer, Mathew | | 66 | |
67 | | Sørlie, Martin | Lørenskog MBK | 67 | |
68 | | Heinonen, Arto | | 68 | |
69 | | Spencer, John | | 69 | |
70 | | Boots, Elliot | | 70 | |
71 | | Mesker, Stefan | MVB Bergschenhoek | 71 | |
72 | | Hovi, Jani | | 72 | |
73 | | Janda, Andreas | MAC Traiskirchen | 73 | |
74 | | De Montfumat, Olivier | | 74 | |
75 | | Koike, Shunsuke | | 75 | |
76 | | Siltanen, Jarno | | 76 | |
77 | | Månsson, Nicklas | | 77 | |
78 | | Gribov, Dmitry | | 78 | |
79 | | Poulter, David | Eden Park Raceway | 79 | |
80 | | Larsen, Jan | | 80 | |
81 | | Yli, Vesa | | 81 | |
82 | | Vogt, Patrick | HVBRS | 82 | |
83 | | Forsberg, Mattias | MHF Skarpnäck | 83 | |
84 | | Beresten, Dmitry | | 84 | |
85 | | Persson, Daniel | MHF Skarpnäck | 85 | |
86 | | Rasmussen, Christer | Odense RC | 86 | |
87 | | Prüßmann, Oliver | New kids West | 87 | |
88 | | Daving, Andreas | Oslo Modellbilklubb | 88 | |
89 | | Guttormsen, Kjell Gunnar | BMRK | 89 | |
90 | | Okonski, Piotr | Automobilklub Polski | 90 | |
91 | | Salmén, Henry | | 91 | |
92 | | Eskelinen, Matti | | 92 | |
93 | | Edrén, Johannes | MHF Skarpnäck | 93 | |
94 | | Bujara, Thomas | New kids West | 94 | |
95 | | Stanton, Gareth | Oswestry | 95 | |
96 | | Orlowski, Michal | Automobilklub Polski | 96 | |
97 | | Peeler, Ashley | | 97 | |
98 | | Devillers, Cedric | | 98 | |
99 | | Tolonen, Riku | | 99 | |
100 | | Nielsen, Lasse | Odense RC | 100 | |
101 | | Cheeseman, Leigh | | 101 | |
102 | | Round, Neil | | 102 | |
103 | | Malyshko, Dmitry | | 103 | |
104 | | Dahl, Jan | | 104 | |
105 | | Salomonsen, Richard | | 105 | |
106 | | Prieto Ballesteros, Eduardo | | 106 | |
107 | | Hedin, Mikael | SMK Dala Falun | 107 | |
108 | | Aguero Duran, Javier | | 108 | |
109 | | Rasmussen, Ulrich | | 109 | |
110 | | Rudig, Sven | PSV Salzburg | 110 | |
111 | | Floudas, Nicolas | | 111 | |
112 | | Levetzow, René | PSV Salzburg | 112 | |
113 | | Owen, Matthew | | 113 | |
114 | | Sorri, Heikki | | 114 | |
115 | | Eriksson, Peter | AMF Årsunda | 115 | |
116 | | Helland, Jostein | | 116 | |
117 | | van Eeden, Jaco | | 117 | |
118 | | Trond, Sætre | | 118 | |
119 | | Pyrka, Stanislaw | | 119 | |
120 | | Church, David | Eden Park Raceway | 120 | |
121 | | Beck, Eberhard | New kids West | 121 | |
122 | | Kura, Yavuz | New kids West | 122 | |
123 | | Gonzalez, Miranda Alejandro | | 123 | |
124 | | Rasmussen, Jesper | ORCM | 124 | |
125 | | Jonsson, Lars | | 125 | |
126 | | Rybarczyk, Patryk | Automobilklub Polski | 126 | |
127 | | Bolger, Michael | | 127 | |
128 | | Plamodyanov, Gosha | | 128 | |
129 | | Pain, Frédéric | | 129 | |
130 | | Lawson, Stephen | | 130 | |
131 | | Lopez Farinos, Ramon | | 131 | |
132 | | Pageo Dominguez, Felipe | | 132 | |
133 | | Bublil, Amit | | 133 | |
134 | | Kovacs, Neil | | 134 | |
135 | | Timoshchenko, Evgeny | | 135 | |
136 | | Gorevich, Asaf | | 136 | |
137 | | Tang, Chi Hang | | 137 | |
138 | | Finnset, Ole Morten | Trondheim RC-Bilklubb | 138 | |