Tamiya-Euro-Cup 2010/11 Class Top Stock | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Burgstädt | Brüel | Bergisch ... | Königbrunn | Dahlewitz | Höckendorf | Lauf | Brüel | Leipzig | Bad Berneck | Wuppertal | Idar-Ober... | Rödental | Braunschw... | Plauen | Morschheim | Leipzig | Oldenburg | Günzburg | Essen | Plauen | Neubrande... | Höckendorf | Augsburg | Bergisch ... | Günzburg | Plauen | Bad Berneck | Idar-Ober... | Schermbeck | Magdeburg | Zwönitz | Dahlewitz | Augsburg | Braunschw... | Rödental | Gelenau | Essen | Burgstädt | Lauf | Wasbek | Lünen | Wasbek | Burgstädt | Amberg | Dahlewitz | Bad Berneck | Göttingen | Leipzig | Andernach | Marktober... | Zwickau | Mettenheim | Remscheid | Idar-Ober... | Höckendorf | Braunschw... | Marktredw... | Meckenheim | Gelenau | Berlin | Sonneberg | Nördlingen | Troisdorf | Göttingen | Zwickau | Höckendorf | Bad Göggi... | Schwanewede | Remscheid | Marktober... | Zwönitz | Dahlewitz | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
03.10.10 | 03.10.10 | 10.10.10 | 17.10.10 | 17.10.10 | 24.10.10 | 24.10.10 | 31.10.10 | 07.11.10 | 07.11.10 | 14.11.10 | 20.11.10 | 21.11.10 | 21.11.10 | 28.11.10 | 04.12.10 | 05.12.10 | 05.12.10 | 12.12.10 | 12.12.10 | 12.12.10 | 12.12.10 | 09.01.11 | 09.01.11 | 16.01.11 | 30.01.11 | 06.02.11 | 13.02.11 | 19.02.11 | 20.02.11 | 20.02.11 | 27.02.11 | 27.02.11 | 06.03.11 | 13.03.11 | 13.03.11 | 20.03.11 | 20.03.11 | 27.03.11 | 27.03.11 | 27.03.11 | 10.04.11 | 10.04.11 | 17.04.11 | 17.04.11 | 17.04.11 | 01.05.11 | 01.05.11 | 01.05.11 | 07.05.11 | 08.05.11 | 08.05.11 | 15.05.11 | 15.05.11 | 21.05.11 | 22.05.11 | 22.05.11 | 29.05.11 | 05.06.11 | 05.06.11 | 05.06.11 | 12.06.11 | 19.06.11 | 19.06.11 | 19.06.11 | 26.06.11 | 03.07.11 | 03.07.11 | 03.07.11 | 10.07.11 | 10.07.11 | 10.07.11 | 10.07.11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 12 Starter | 5 Starter | 10 Starter | 15 Starter | 8 Starter | 17 Starter | 11 Starter | 7 Starter | 13 Starter | 11 Starter | 12 Starter | 8 Starter | 8 Starter | 6 Starter | 11 Starter | 5 Starter | 9 Starter | 5 Starter | 16 Starter | 13 Starter | 8 Starter | 5 Starter | 21 Starter | 20 Starter | 12 Starter | 16 Starter | 11 Starter | 17 Starter | 12 Starter | 12 Starter | 5 Starter | 13 Starter | 6 Starter | 20 Starter | 11 Starter | 7 Starter | 13 Starter | 12 Starter | 11 Starter | 10 Starter | 4 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 11 Starter | 11 Starter | 8 Starter | 8 Starter | 7 Starter | 6 Starter | 10 Starter | 14 Starter | 12 Starter | 8 Starter | 6 Starter | 6 Starter | 17 Starter | 9 Starter | 6 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 2 Starter | 19 Starter | 10 Starter | 5 Starter | 4 Starter | 6 Starter | 8 Starter | 8 Starter | 3 Starter | 14 Starter | 12 Starter | 6 Starter | 5 Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | East | Schulte, Tim | 1. VMSC Plauen | 1940 | 194 | 7 | 13 | 13 | 3 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 5 | 130 | 2 | 180 | 1 | 200 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | East | Dietrich, Tobias | MSC Höckendorf | 1885 | +55 | +55 | 189 | 6 | 12 | 12 | 2 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | 3 | 161 | 1 | 200 | 4 | 145 | 1 | 200 | 5 | 130 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Middle | Maurer, Jan | ORC-Bremse Göttingen | 1866 | +19 | +74 | 187 | 6 | 11 | 11 | 1 | 3 | 161 | 3 | 161 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 4 | 145 | 2 | 180 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | North | Woidasky, Jan | Mühlenbeck | 1763 | +103 | +177 | 176 | 1 | 12 | 14 | 4 | 3 | 161 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 8 | 115 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 1 | 200 | 10 | 105 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | East | Maaß, Oliver | Racing Team Zwönitz | 1713 | +50 | +227 | 171 | 2 | 15 | 16 | 6 | 4 | 145 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | 5 | 130 | 3 | 161 | 4 | 145 | 5 | 130 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 8 | 115 | 1 | 200 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | North | Ueberschaer, Jonas | Team FunFamily | 1683 | +30 | +257 | 168 | 3 | 12 | 13 | 3 | 2 | 180 | 4 | 145 | 5 | 130 | 5 | 130 | 3 | 161 | 3 | 161 | 6 | 125 | 1 | 200 | 1 | 200 | 4 | 145 | 4 | 145 | 3 | 161 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | West | Schmitz, Nils | RC Car Bergisch-Born | 1671 | +12 | +269 | 167 | 3 | 11 | 11 | 1 | 5 | 130 | 2 | 180 | 4 | 145 | 5 | 130 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | South | Lauter, Simon | Racing Team Mering | 1631 | +40 | +309 | 181 | 4 | 9 | 9 | 2 | 180 | 3 | 161 | 1 | 200 | 5 | 130 | 1 | 200 | 1 | 200 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | East | Wernicke, Tobias | Leipzig | 1588 | +43 | +352 | 159 | 1 | 9 | 11 | 1 | 3 | 161 | 4 | 145 | 4 | 145 | 5 | 130 | 6 | 125 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 1 | 200 | 6 | 125 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | South | Brunke, Tobias | MCSS Althengstett | 1580 | +8 | +360 | 198 | 7 | 8 | 8 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | South | Ruf, Dominik | MSG Günzburg | 1568 | +12 | +372 | 174 | 2 | 11 | 11 | 2 | 4 | 145 | 4 | 145 | 1 | 200 | 2 | 180 | 4 | 145 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | West | Weinrich, Fabio | Team Lütgenau | 1547 | +21 | +393 | 172 | 3 | 8 | 9 | 1 | 200 | 2 | 180 | 7 | 120 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | 1 | 200 | 1 | 200 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | North | Ueberschaer, Silas | Team FunFamily | 1537 | +10 | +403 | 154 | 11 | 13 | 3 | 3 | 161 | 6 | 125 | 4 | 145 | 4 | 145 | 4 | 145 | 4 | 145 | 7 | 120 | 3 | 161 | 2 | 180 | 5 | 130 | 5 | 130 | 4 | 145 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | South | Schäfer, Simon | Schäfer Racing Team | 1467 | +70 | +473 | 163 | 2 | 9 | 9 | 3 | 161 | 5 | 130 | 4 | 145 | 1 | 200 | 1 | 200 | 4 | 145 | 2 | 180 | 3 | 161 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | South | Colditz, Tim | Racing Team Mering | 1463 | +4 | +477 | 146 | 9 | 10 | 5 | 130 | 5 | 130 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | 7 | 120 | 4 | 145 | 2 | 180 | 3 | 161 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | East | Lehmann, Stanley | MSC Höckendorf | 1425 | +38 | +515 | 158 | 1 | 8 | 11 | 2 | 6 | 125 | 1 | 200 | 5 | 130 | 8 | 115 | 2 | 180 | 4 | 145 | 2 | 180 | 2 | 180 | 4 | 145 | 7 | 120 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | South | Hirzel, Johannes | Härtle Racing Team | 1423 | +2 | +517 | 178 | 2 | 8 | 8 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | 3 | 161 | 1 | 200 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | East | Wohlleben, Fabian | Tamiya Raceway Sonneberg | 1398 | +25 | +542 | 140 | 1 | 5 | 11 | 1 | 11 | 100 | 3 | 161 | 8 | 115 | 6 | 125 | 9 | 110 | 3 | 161 | 2 | 180 | 4 | 145 | 10 | 105 | 12 | 96 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | East | Weiß, Sebastian | TSV Gelenau | 1380 | +18 | +560 | 197 | 6 | 7 | 7 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | East | Fuchs, Lucas | 1. VMSC Plauen | 1372 | +8 | +568 | 137 | 7 | 14 | 4 | 6 | 125 | 5 | 130 | 15 | 84 | 5 | 130 | 5 | 130 | 7 | 120 | 4 | 145 | 7 | 120 | 6 | 125 | 8 | 115 | 4 | 145 | 6 | 125 | 3 | 161 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | West | Külpmann, Tim | Westfalia-Racing-Team | 1362 | +10 | +578 | 136 | 4 | 11 | 1 | 8 | 115 | 9 | 110 | 3 | 161 | 6 | 125 | 7 | 120 | 7 | 120 | 4 | 145 | 6 | 125 | 3 | 161 | 2 | 180 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | East | Hansel, Bastian | IG-Modellsport Aue | 1331 | +31 | +609 | 133 | 5 | 15 | 5 | 8 | 115 | 11 | 100 | 5 | 130 | 7 | 120 | 7 | 120 | 8 | 115 | 2 | 180 | 8 | 115 | 5 | 130 | 7 | 120 | 12 | 96 | 9 | 110 | 3 | 161 | 11 | 100 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | East | Kroh, Peter | MSC Höckendorf | 1321 | +10 | +619 | 132 | 7 | 10 | 5 | 130 | 7 | 120 | 5 | 130 | 3 | 161 | 4 | 145 | 4 | 145 | 9 | 110 | 5 | 130 | 7 | 120 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | South | Jung, Enrico | MCC Bad Berneck | 1295 | +26 | +645 | 130 | 6 | 17 | 7 | 10 | 105 | 11 | 100 | 9 | 110 | 4 | 145 | 11 | 100 | 8 | 115 | 11 | 100 | 12 | 96 | 12 | 96 | 4 | 145 | 4 | 145 | 9 | 110 | 5 | 130 | 11 | 100 | 4 | 145 | 14 | 88 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | South | Warnken, Fabio | ORMC Königsbrunn | 1287 | +8 | +653 | 129 | 5 | 12 | 2 | 11 | 100 | 13 | 92 | 7 | 120 | 5 | 130 | 7 | 120 | 9 | 110 | 6 | 125 | 5 | 130 | 3 | 161 | 9 | 110 | 5 | 130 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | South | Kühn, Nico | MRSC Amberg | 1276 | +11 | +664 | 128 | 5 | 10 | 10 | 105 | 7 | 120 | 5 | 130 | 6 | 125 | 5 | 130 | 5 | 130 | 3 | 161 | 6 | 125 | 5 | 130 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | North | Schuch, Johann Sebastian | 1228 | +48 | +712 | 154 | 7 | 8 | 9 | 110 | 2 | 180 | 4 | 145 | 5 | 130 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | East | Wieland, Sebastian | AMC Burgstädt | 1226 | +2 | +714 | 136 | 4 | 12 | 3 | 7 | 120 | 10 | 105 | 7 | 120 | 7 | 120 | 10 | 105 | 6 | 125 | 3 | 161 | 7 | 120 | 4 | 145 | 5 | 130 | 2 | 180 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | West | Hänke, Moritz | Racing Team Wüsten | 1222 | +4 | +718 | 122 | 3 | 13 | 3 | 9 | 110 | 10 | 105 | 6 | 125 | 5 | 130 | 13 | 92 | 12 | 96 | 13 | 92 | 8 | 115 | 4 | 145 | 3 | 161 | 7 | 120 | 8 | 115 | 12 | 96 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | North | Eckhardt, Andreas | RCC Dresden | 1200 | +22 | +740 | 200 | 6 | 6 | 6 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | South | Maraj, Julian | MSG Günzburg | 1150 | +50 | +790 | 115 | 13 | 3 | 8 | 115 | 8 | 115 | 8 | 115 | 10 | 105 | 14 | 88 | 8 | 115 | 10 | 105 | 11 | 100 | 8 | 115 | 8 | 115 | 7 | 120 | 8 | 115 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | West | Schnermann, Timo | Westfalia-Racing-Team | 1139 | +11 | +801 | 114 | 2 | 10 | 10 | 105 | 11 | 100 | 6 | 125 | 10 | 105 | 10 | 105 | 11 | 100 | 5 | 130 | 7 | 120 | 3 | 161 | 14 | 88 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | South | Schubert, Dennis | MRSC Amberg | 1118 | +21 | +822 | 160 | 2 | 6 | 7 | 5 | 130 | 3 | 161 | 1 | 200 | 10 | 105 | 3 | 161 | 1 | 200 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | East | Grusa, Tilmann | akkus united | 1110 | +8 | +830 | 123 | 4 | 9 | 5 | 130 | 9 | 110 | 6 | 125 | 9 | 110 | 4 | 145 | 9 | 110 | 5 | 130 | 10 | 105 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | South | Kühn, Dominic | MRSC Amberg | 1100 | +10 | +840 | 183 | 1 | 6 | 6 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | East | Martin, Kevin | TSV Gelenau | 1076 | +24 | +864 | 135 | 5 | 10 | 2 | 9 | 110 | 8 | 115 | 3 | 161 | 4 | 145 | 14 | 88 | 5 | 130 | 6 | 125 | 6 | 125 | 4 | 145 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | South | Werneth, Jenny | MAC Mettenheim | 1058 | +18 | +882 | 118 | 2 | 9 | 12 | 96 | 9 | 110 | 6 | 125 | 6 | 125 | 13 | 92 | 9 | 110 | 9 | 110 | 4 | 145 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | South | Phetchumsaeng, Jens | 1015 | +43 | +925 | 127 | 4 | 8 | 6 | 125 | 5 | 130 | 11 | 100 | 5 | 130 | 7 | 120 | 7 | 120 | 4 | 145 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | South | Kronthaler, Tim | ORMC Königsbrunn | 1014 | +1 | +926 | 101 | 11 | 1 | 9 | 110 | 12 | 96 | 13 | 92 | 13 | 92 | 14 | 88 | 14 | 88 | 10 | 105 | 9 | 110 | 11 | 100 | 6 | 125 | 12 | 96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | East | Boden, Marco | RCC Dresden | 1007 | +7 | +933 | 168 | 1 | 5 | 6 | 1 | 200 | 6 | 125 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Tönsmann, René | Westfalia-Racing-Team | 1007 | +0 | +933 | 144 | 5 | 7 | 4 | 145 | 3 | 161 | 5 | 130 | 3 | 161 | 6 | 125 | 2 | 180 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | West | Nemitz, Fabian | RC Car Bergisch-Born | 971 | +36 | +969 | 121 | 2 | 8 | 5 | 130 | 8 | 115 | 10 | 105 | 8 | 115 | 9 | 110 | 9 | 110 | 6 | 125 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
43 | West | Herwig, Leon | Team Lütgenau | 902 | +69 | +1038 | 113 | 2 | 9 | 1 | 11 | 100 | 12 | 96 | 11 | 100 | 12 | 96 | 6 | 125 | 10 | 105 | 4 | 145 | 5 | 130 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | Middle | Rosskopf, Stefan | MZ Modellbau | 875 | +27 | +1065 | 146 | 5 | 6 | 5 | 130 | 2 | 180 | 4 | 145 | 5 | 130 | 9 | 110 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | East | Jansig, Alexander Tom | Racing Team Weimar | 861 | +14 | +1079 | 108 | 2 | 10 | 2 | 13 | 92 | 13 | 92 | 13 | 92 | 11 | 100 | 11 | 100 | 5 | 130 | 13 | 92 | 19 | 68 | 5 | 130 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | North | Fuchs, Nico | Burning Wheels | 851 | +10 | +1089 | 142 | 4 | 6 | 5 | 130 | 9 | 110 | 3 | 161 | 6 | 125 | 2 | 180 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | East | Grusa, Wiebke | akkus united | 832 | +19 | +1108 | 104 | 8 | 11 | 100 | 7 | 120 | 14 | 88 | 8 | 115 | 12 | 96 | 10 | 105 | 7 | 120 | 14 | 88 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Welz, Valentin | AMC Burgstädt | 832 | +0 | +1108 | 104 | 8 | 12 | 96 | 12 | 96 | 9 | 110 | 11 | 100 | 8 | 115 | 11 | 100 | 8 | 115 | 11 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | Middle | Maurer, Michael | MZ Modellbau | 805 | +27 | +1135 | 161 | 1 | 3 | 5 | 2 | 180 | 1 | 200 | 7 | 120 | 2 | 180 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
50 | South | Fuchs, Selina | ORMC Königsbrunn | 800 | +5 | +1140 | 114 | 9 | 2 | 7 | 120 | 7 | 120 | 6 | 125 | 11 | 100 | 15 | 84 | 10 | 105 | 9 | 110 | 12 | 96 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | South | Warisch, Tim | ORMC Königsbrunn | 797 | +3 | +1143 | 114 | 1 | 7 | 6 | 125 | 12 | 96 | 12 | 96 | 7 | 120 | 10 | 105 | 5 | 130 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | South | Friedl, Ramona | 794 | +3 | +1146 | 113 | 2 | 7 | 8 | 115 | 7 | 120 | 11 | 100 | 17 | 76 | 13 | 92 | 5 | 130 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | East | Schwenke, Jerome | MSC Höckendorf | 761 | +33 | +1179 | 127 | 1 | 7 | 1 | 10 | 105 | 6 | 125 | 6 | 125 | 7 | 120 | 3 | 161 | 6 | 125 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | Middle | van Gastel, Marc | 726 | +35 | +1214 | 121 | 1 | 6 | 9 | 110 | 9 | 110 | 11 | 100 | 7 | 120 | 3 | 161 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
55 | South | Gruber, Tabea | GFC Donath | 694 | +32 | +1246 | 99 | 7 | 14 | 88 | 20 | 64 | 18 | 72 | 10 | 105 | 8 | 115 | 6 | 125 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | Middle | Maurer, Uwe | MZ Modellbau | 691 | +3 | +1249 | 138 | 4 | 5 | 4 | 145 | 4 | 145 | 9 | 110 | 5 | 130 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | Middle | Hirschmann, Florian | 646 | +45 | +1294 | 129 | 2 | 5 | 7 | 120 | 3 | 161 | 8 | 115 | 7 | 120 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | West | Langhammer, Nadine | Westfalia-Racing-Team | 620 | +26 | +1320 | 124 | 1 | 5 | 6 | 125 | 7 | 120 | 5 | 130 | 7 | 120 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | South | Lang, Leon | Kinderland Racing Team | 616 | +4 | +1324 | 88 | 7 | 15 | 84 | 16 | 80 | 19 | 68 | 20 | 64 | 11 | 100 | 10 | 105 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | East | Kirchner, Brian | MSC Höckendorf | 583 | +33 | +1357 | 117 | 1 | 5 | 19 | 68 | 10 | 105 | 9 | 110 | 7 | 120 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | South | Demmelmaier, Tom | MSG Günzburg | 582 | +1 | +1358 | 97 | 6 | 13 | 92 | 9 | 110 | 16 | 80 | 9 | 110 | 16 | 80 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | West | Rolshoven, Georg | Team Racers Paradise | 560 | +22 | +1380 | 187 | 1 | 3 | 3 | 1 | 200 | 2 | 180 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
63 | South | Rieger, Fabian | MSG Günzburg | 550 | +10 | +1390 | 110 | 1 | 5 | 9 | 110 | 16 | 80 | 10 | 105 | 5 | 130 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | Middle | Hummel, Elena | Team "Ewich op Jöck | 525 | +25 | +1415 | 175 | 1 | 3 | 3 | 2 | 180 | 4 | 145 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
65 | South | Distel, Patrick | EMC Marktoberdorf | 505 | +20 | +1435 | 126 | 2 | 4 | 8 | 115 | 11 | 100 | 4 | 145 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
66 | North | Schumann, Tim | MSV Brüel | 495 | +10 | +1445 | 124 | 2 | 4 | 5 | 130 | 8 | 115 | 7 | 120 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
67 | South | Bauersachs, Lukas | Team MMR | 475 | +20 | +1465 | 119 | 1 | 4 | 8 | 115 | 3 | 161 | 8 | 115 | 15 | 84 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Kroll, Tobias | Burning Wheels | 475 | +0 | +1465 | 119 | 1 | 4 | 5 | 130 | 6 | 125 | 10 | 105 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
69 | North | Falk, Nico | Burning Wheels | 460 | +15 | +1480 | 153 | 1 | 2 | 3 | 1 | 200 | 4 | 145 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
70 | South | Kellermann, Bernd | MSG Günzburg | 440 | +20 | +1500 | 110 | 4 | 7 | 120 | 10 | 105 | 11 | 100 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
71 | South | Fink, Florian | MAC Lauf | 435 | +5 | +1505 | 145 | 2 | 3 | 6 | 125 | 5 | 130 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Gutjahr, Pascal | Team Lütgenau | 435 | +0 | +1505 | 145 | 2 | 3 | 6 | 125 | 2 | 180 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
73 | West | Hengstebeck, Philipp | 422 | +13 | +1518 | 106 | 4 | 11 | 100 | 8 | 115 | 8 | 115 | 13 | 92 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
74 | West | Paul, Domenic | RC Car Bergisch-Born | 415 | +7 | +1525 | 138 | 2 | 3 | 6 | 125 | 4 | 145 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
75 | West | Bewermeier, Hannes | MC Dortmund | 360 | +55 | +1580 | 120 | 3 | 7 | 120 | 6 | 125 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
76 | East | Berthold, Christian | MSC Höckendorf | 344 | +16 | +1596 | 86 | 4 | 16 | 80 | 20 | 64 | 16 | 80 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
77 | East | Agsten, Max | 315 | +29 | +1625 | 105 | 3 | 10 | 105 | 10 | 105 | 10 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
78 | South | Glaser, Tobias | 312 | +3 | +1628 | 104 | 3 | 8 | 115 | 6 | 125 | 18 | 72 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
79 | South | Dichtl, Valentin | 309 | +3 | +1631 | 103 | 3 | 10 | 105 | 7 | 120 | 15 | 84 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
80 | South | Friedl, Lea Maria | 308 | +1 | +1632 | 77 | 4 | 18 | 72 | 14 | 88 | 16 | 80 | 19 | 68 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
81 | West | Weisbach, Nico | RC Car Bergisch-Born | 307 | +1 | +1633 | 102 | 3 | 12 | 96 | 12 | 96 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
82 | West | Richter, Marc | 306 | +1 | +1634 | 153 | 2 | 2 | 4 | 145 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
83 | East | Kroh, Bettina | MSC Höckendorf | 303 | +3 | +1637 | 101 | 3 | 12 | 96 | 13 | 92 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
84 | South | Förnbacher, Lukas | Modellbaufreunde Cleebronn | 286 | +17 | +1654 | 143 | 1 | 2 | 3 | 161 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Mengling, Christopher | 286 | +0 | +1654 | 95 | 3 | 11 | 100 | 17 | 76 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
86 | North | Latzel, Stefan | 270 | +16 | +1670 | 135 | 1 | 2 | 4 | 145 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Abele, Steffen | JAR Racing | 270 | +0 | +1670 | 135 | 1 | 2 | 4 | 145 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
88 | North | Sühring, Dennis | 255 | +15 | +1685 | 128 | 1 | 2 | 6 | 125 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
89 | West | Werrmann, Marius | RC Racing Team Bochum | 250 | +5 | +1690 | 125 | 1 | 2 | 4 | 145 | 10 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
90 | West | Becker, Leon | 230 | +20 | +1710 | 115 | 1 | 2 | 5 | 130 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
91 | East | Kroh, Oliver | RCC Dresden | 221 | +9 | +1719 | 111 | 2 | 12 | 96 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
92 | South | Herzing, Peter | MCC Bad Berneck | 217 | +4 | +1723 | 109 | 2 | 6 | 125 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
93 | South | Rill, Markus | 212 | +5 | +1728 | 106 | 2 | 13 | 92 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
94 | East | Reichel, Florian | MSC Höckendorf | 206 | +6 | +1734 | 103 | 1 | 2 | 17 | 76 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
95 | South | Förnbacher, Daniel | Team Hacker Germany | 200 | +6 | +1740 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Mielke, Romana | MCR Bad Gögging | 200 | +0 | +1740 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
97 | East | Müller, Eric | TSV Gelenau | 196 | +4 | +1744 | 98 | 2 | 11 | 100 | 12 | 96 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Obermeier, Michelle | Team Harburgring | 196 | +0 | +1744 | 98 | 2 | 12 | 96 | 11 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
99 | South | Dillinger, Patrick | 180 | +16 | +1760 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Schumann, Erik | MSV Brüel | 180 | +0 | +1760 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
101 | East | Goßlau, Christian | RCO Ottendorf-Okrilla | 172 | +8 | +1768 | 86 | 2 | 13 | 92 | 16 | 80 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Scheiber, Stefan | MP Race Team | 172 | +0 | +1768 | 86 | 2 | 15 | 84 | 14 | 88 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
103 | South | Mai, Erwin | MSG Günzburg | 168 | +4 | +1772 | 84 | 2 | 15 | 84 | 15 | 84 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
104 | East | Fischer, Herbert | MSC Höckendorf | 160 | +8 | +1780 | 80 | 2 | 15 | 84 | 17 | 76 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
105 | East | Fleischer, Sandro | akkus united | 156 | +4 | +1784 | 78 | 2 | 18 | 72 | 15 | 84 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
106 | East | Eißner, Paul | 145 | +11 | +1795 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Partmann, Daniel | MCC Lüdenscheid | 145 | +0 | +1795 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
108 | East | Uhlemann, Maurice Elias | MSC Höckendorf | 136 | +9 | +1804 | 68 | 2 | 17 | 76 | 21 | 60 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
109 | West | Partmann, Lukas | MCC Lüdenscheid | 130 | +6 | +1810 | 130 | 1 | 1 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
110 | South | Gaspers, David | PDG-Racing | 125 | +5 | +1815 | 125 | 1 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Madeya, Hendrik | RC-Team Weimar | 125 | +0 | +1815 | 125 | 1 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Beil, Lea | 1. MCR Zwickau | 125 | +0 | +1815 | 125 | 1 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Wiesner, Thomas | 125 | +0 | +1815 | 125 | 1 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
114 | East | Eißner, Patrick | 120 | +5 | +1820 | 120 | 1 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Wagner, Florian | WMC Wiesbaden | 120 | +0 | +1820 | 120 | 1 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
116 | South | Kroll, Ulrich | Team Harburgring | 115 | +5 | +1825 | 115 | 1 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Träger, Klemens | MSC Höckendorf | 115 | +0 | +1825 | 115 | 1 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Schreiber, Stefan | MP Race Team | 115 | +0 | +1825 | 115 | 1 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Schneider, Niklas | DJK Andernach | 115 | +0 | +1825 | 115 | 1 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Rappelt, Nico | TS Grossauheim | 115 | +0 | +1825 | 115 | 1 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
121 | East | Mucke, Moritz | OSKAR Leipzig | 110 | +5 | +1830 | 110 | 1 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Weidlich, Erik | MSZ Zwönitz | 110 | +0 | +1830 | 110 | 1 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Hänke, Anika | 110 | +0 | +1830 | 110 | 1 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Schau, Richard | 110 | +0 | +1830 | 110 | 1 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
125 | South | Schlotter, Lukas | 105 | +5 | +1835 | 105 | 1 | 10 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Seltmann, Martin | 105 | +0 | +1835 | 105 | 1 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
127 | Middle | Walz, Marcel | 96 | +9 | +1844 | 96 | 1 | 12 | 96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
128 | South | Hilt, Viktor | MSG Günzburg | 88 | +8 | +1852 | 88 | 1 | 14 | 88 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
129 | South | Klöpsch, Lukas | Team MMR | 80 | +8 | +1860 | 80 | 1 | 16 | 80 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
130 | South | Lauter, Konstantin | TSV 1871 Augsburg | 76 | +4 | +1864 | 76 | 1 | 17 | 76 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Wiesner, Philipp | MSC Höckendorf | 76 | +0 | +1864 | 76 | 1 | 17 | 76 |