Tamiya-Euro-Cup 2007/08 Class Euro Fighter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gelenau | Erlangen | Idar-Ober... | Plauen | Geretsried | Eppelheim | Erlangen | Morschheim | Leipzig | Höckendorf | Geretsried | Idar-Ober... | Höckendorf | Grossauheim | Erlangen | Schermbeck | Lahntal | Rosenheim | Burgstädt | Beerfelden | Sonneberg | Aichach | Quakenbrü... | Goldstein | Geilenkir... | Plauen | Lauf | Beerfelden | Rosenheim | Leipzig | Andernach | Amberg | Rüsselshe... | Freiburg | Sonneberg | Idar-Ober... | Nördlingen | Burgstädt | Burghausen | Idar-Ober... | Meckenheim | Breisach | Wächtersb... | Zwönitz | Berlin | Göttingen | Zwickau | Erlangen | Höckendorf | Wiesbaden | Nördlingen | Lahntal | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21.10.07 | 21.10.07 | 28.10.07 | 04.11.07 | 04.11.07 | 11.11.07 | 18.11.07 | 25.11.07 | 25.11.07 | 09.12.07 | 09.12.07 | 16.12.07 | 06.01.08 | 20.01.08 | 20.01.08 | 27.01.08 | 03.02.08 | 10.02.08 | 10.02.08 | 17.02.08 | 17.02.08 | 24.02.08 | 24.02.08 | 02.03.08 | 02.03.08 | 09.03.08 | 09.03.08 | 16.03.08 | 30.03.08 | 13.04.08 | 13.04.08 | 27.04.08 | 27.04.08 | 04.05.08 | 11.05.08 | 11.05.08 | 18.05.08 | 25.05.08 | 31.05.08 | 31.05.08 | 31.05.08 | 08.06.08 | 15.06.08 | 15.06.08 | 15.06.08 | 22.06.08 | 29.06.08 | 29.06.08 | 06.07.08 | 06.07.08 | 13.07.08 | 20.07.08 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 18 Starter | 9 Starter | 22 Starter | 17 Starter | 8 Starter | 24 Starter | 13 Starter | 19 Starter | 17 Starter | 13 Starter | 12 Starter | 17 Starter | 17 Starter | 12 Starter | 12 Starter | 4 Starter | 11 Starter | 15 Starter | 12 Starter | 16 Starter | 4 Starter | 16 Starter | 5 Starter | 19 Starter | 3 Starter | 13 Starter | 12 Starter | 10 Starter | 18 Starter | 15 Starter | 9 Starter | 12 Starter | 9 Starter | 9 Starter | 15 Starter | 11 Starter | 12 Starter | 12 Starter | 14 Starter | 7 Starter | 3 Starter | 7 Starter | 12 Starter | 11 Starter | 3 Starter | 5 Starter | 10 Starter | 9 Starter | 14 Starter | 11 Starter | 16 Starter | 4 Starter | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Middle | Noll, Markus | RC-Team Noll | 2000 | 200 | 11 | 12 | 12 | 2 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 3 | 161 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | East | Dietrich, Tobias | MSC Höckendorf | 1961 | +39 | +39 | 196 | 9 | 13 | 13 | 3 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 3 | 161 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 4 | 145 | 1 | 200 | 4 | 145 | 1 | 200 | 3 | 161 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | South | Schäfer, Johannes | Schäfer Racing Team | 1843 | +118 | +157 | 184 | 5 | 19 | 27 | 17 | 3 | 161 | 9 | 110 | 5 | 130 | 2 | 180 | 8 | 115 | 6 | 125 | 9 | 110 | 3 | 161 | 3 | 161 | 9 | 110 | 3 | 161 | 10 | 105 | 1 | 200 | 2 | 180 | 3 | 161 | 5 | 130 | 5 | 130 | 3 | 161 | 2 | 180 | 1 | 200 | 3 | 161 | 3 | 161 | 1 | 200 | 1 | 200 | 6 | 125 | 1 | 200 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | South | Förnbacher, Daniel | Team Hacker Germany | 1827 | +16 | +173 | 166 | 1 | 11 | 12 | 1 | 4 | 145 | 3 | 161 | 6 | 125 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | 5 | 130 | 2 | 180 | 2 | 180 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Middle | Maurer, Michael | MZ Modellbau | 1805 | +22 | +195 | 181 | 2 | 14 | 14 | 4 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | 4 | 145 | 4 | 145 | 1 | 200 | 4 | 145 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | East | Janik, Sven | MSC Höckendorf | 1783 | +22 | +217 | 178 | 2 | 12 | 13 | 3 | 3 | 161 | 6 | 125 | 2 | 180 | 2 | 180 | 4 | 145 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 3 | 161 | 1 | 200 | 4 | 145 | 1 | 200 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | South | Schäfer, Simon | Schäfer Racing Team | 1717 | +66 | +283 | 172 | 2 | 13 | 27 | 17 | 6 | 125 | 17 | 76 | 11 | 100 | 10 | 105 | 18 | 72 | 3 | 161 | 14 | 88 | 9 | 110 | 4 | 145 | 8 | 115 | 10 | 105 | 8 | 115 | 5 | 130 | 1 | 200 | 1 | 200 | 2 | 180 | 11 | 100 | 6 | 125 | 3 | 161 | 2 | 180 | 4 | 145 | 6 | 125 | 2 | 180 | 3 | 161 | 8 | 115 | 2 | 180 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Middle | Johne, Christian | Johne Racing Team | 1687 | +30 | +313 | 169 | 1 | 12 | 13 | 3 | 3 | 161 | 20 | 64 | 3 | 161 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | 4 | 145 | 4 | 145 | 1 | 200 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | East | Wernicke, Tobias | Leipzig | 1537 | +150 | +463 | 154 | 1 | 8 | 12 | 2 | 12 | 96 | 4 | 145 | 4 | 145 | 3 | 161 | 2 | 180 | 7 | 120 | 1 | 200 | 7 | 120 | 2 | 180 | 6 | 125 | 2 | 180 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | East | Schwenke, Jerome | MSC Höckendorf | 1529 | +8 | +471 | 153 | 1 | 7 | 10 | 7 | 120 | 3 | 161 | 8 | 115 | 1 | 200 | 2 | 180 | 6 | 125 | 4 | 145 | 3 | 161 | 3 | 161 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | South | Träger, Robin | Träger-Powerteam | 1487 | +42 | +513 | 165 | 3 | 10 | 10 | 1 | 4 | 145 | 4 | 145 | 5 | 130 | 4 | 145 | 3 | 161 | 1 | 200 | 4 | 145 | 3 | 161 | 1 | 200 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | South | Lauter, Simon | Racing Team Mering | 1446 | +41 | +554 | 161 | 4 | 6 | 9 | 3 | 161 | 1 | 200 | 7 | 120 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 8 | 115 | 7 | 120 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | South | Schäfer, Karl-Heinz | Schäfer Racing Team | 1438 | +8 | +562 | 144 | 7 | 26 | 16 | 9 | 110 | 18 | 72 | 13 | 92 | 6 | 125 | 13 | 92 | 8 | 115 | 10 | 105 | 8 | 115 | 2 | 180 | 7 | 120 | 5 | 130 | 11 | 100 | 3 | 161 | 3 | 161 | 7 | 120 | 10 | 105 | 12 | 96 | 8 | 115 | 6 | 125 | 8 | 115 | 8 | 115 | 12 | 96 | 3 | 161 | 5 | 130 | 4 | 145 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | East | Lehmann, Stanley | MSC Höckendorf | 1437 | +1 | +563 | 144 | 10 | 12 | 2 | 5 | 130 | 4 | 145 | 5 | 130 | 5 | 130 | 5 | 130 | 3 | 161 | 3 | 161 | 5 | 130 | 6 | 125 | 2 | 180 | 6 | 125 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | South | Werneth, Stefan | MAC Mettenheim | 1410 | +27 | +590 | 157 | 1 | 6 | 9 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 6 | 125 | 9 | 110 | 9 | 110 | 1 | 200 | 2 | 180 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | South | Abele, Steffen | JAR Racing | 1406 | +4 | +594 | 156 | 1 | 8 | 9 | 4 | 145 | 4 | 145 | 4 | 145 | 1 | 200 | 7 | 120 | 2 | 180 | 5 | 130 | 2 | 180 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | South | Ponto, Sebastian | MFC Cleebronn | 1382 | +24 | +618 | 138 | 8 | 12 | 2 | 7 | 120 | 18 | 72 | 4 | 145 | 8 | 115 | 5 | 130 | 4 | 145 | 8 | 115 | 3 | 161 | 5 | 130 | 3 | 161 | 5 | 130 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | South | Ruf, Dominik | MSG Günzburg | 1366 | +16 | +634 | 137 | 7 | 12 | 2 | 2 | 180 | 6 | 125 | 7 | 120 | 8 | 115 | 9 | 110 | 7 | 120 | 4 | 145 | 4 | 145 | 4 | 145 | 4 | 145 | 3 | 161 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | South | Reeb, Daniel | JAR Racing | 1362 | +4 | +638 | 136 | 2 | 3 | 10 | 1 | 200 | 8 | 115 | 1 | 200 | 10 | 105 | 12 | 96 | 6 | 125 | 7 | 120 | 7 | 120 | 3 | 161 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | South | Werneth, Jonas | MAC Mettenheim | 1330 | +32 | +670 | 148 | 2 | 6 | 9 | 3 | 161 | 5 | 130 | 15 | 84 | 4 | 145 | 2 | 180 | 10 | 105 | 1 | 200 | 1 | 200 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | South | Colditz, Tim | Racing Team Mering | 1285 | +45 | +715 | 117 | 3 | 12 | 1 | 8 | 115 | 7 | 120 | 5 | 130 | 8 | 115 | 10 | 105 | 5 | 130 | 10 | 105 | 5 | 130 | 11 | 100 | 6 | 125 | 9 | 110 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | South | Langer, Christian | RC Chaoten Club Köln | 1252 | +33 | +748 | 125 | 1 | 3 | 13 | 3 | 12 | 96 | 12 | 96 | 17 | 76 | 6 | 125 | 5 | 130 | 7 | 120 | 9 | 110 | 7 | 120 | 7 | 120 | 6 | 125 | 5 | 130 | 7 | 120 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Middle | Rosskopf, Stefan | MZ Modellbau | 1220 | +32 | +780 | 122 | 12 | 2 | 8 | 115 | 10 | 105 | 7 | 120 | 6 | 125 | 6 | 125 | 6 | 125 | 9 | 110 | 6 | 125 | 9 | 110 | 6 | 125 | 6 | 125 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | East | Kroh, Peter | MSC Höckendorf | 1205 | +15 | +795 | 121 | 3 | 11 | 1 | 9 | 110 | 8 | 115 | 9 | 110 | 7 | 120 | 7 | 120 | 5 | 130 | 6 | 125 | 8 | 115 | 5 | 130 | 5 | 130 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | East | Schulte, Tim | 1. VMSC Plauen | 1195 | +10 | +805 | 149 | 1 | 5 | 8 | 2 | 180 | 7 | 120 | 6 | 125 | 4 | 145 | 1 | 200 | 8 | 115 | 2 | 180 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | South | Rieger, Fabian | MSG Günzburg | 1185 | +10 | +815 | 119 | 2 | 11 | 1 | 4 | 145 | 11 | 100 | 9 | 110 | 11 | 100 | 9 | 110 | 10 | 105 | 6 | 125 | 6 | 125 | 5 | 130 | 6 | 125 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | South | Junker, Valentin | JAR Racing | 1175 | +10 | +825 | 118 | 1 | 12 | 2 | 7 | 120 | 14 | 88 | 9 | 110 | 10 | 105 | 6 | 125 | 7 | 120 | 9 | 110 | 8 | 115 | 8 | 115 | 9 | 110 | 4 | 145 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | South | Gaspers, David | PDG-Racing | 1170 | +5 | +830 | 146 | 1 | 6 | 9 | 1 | 5 | 130 | 1 | 200 | 5 | 130 | 4 | 145 | 2 | 180 | 6 | 125 | 11 | 100 | 4 | 145 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | East | Jansig, Maximilian | RC-Team Weimar | 1145 | +25 | +855 | 115 | 1 | 12 | 2 | 10 | 105 | 12 | 96 | 10 | 105 | 8 | 115 | 9 | 110 | 7 | 120 | 4 | 145 | 10 | 105 | 10 | 105 | 7 | 120 | 10 | 105 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | East | Kroh, Bettina | MSC Höckendorf | 1081 | +64 | +919 | 108 | 1 | 12 | 2 | 11 | 100 | 10 | 105 | 16 | 80 | 10 | 105 | 12 | 96 | 10 | 105 | 7 | 120 | 5 | 130 | 8 | 115 | 8 | 115 | 7 | 120 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | South | Maraj, Julian | MSG Günzburg | 1048 | +33 | +952 | 105 | 1 | 11 | 1 | 8 | 115 | 8 | 115 | 13 | 92 | 14 | 88 | 12 | 96 | 18 | 72 | 11 | 100 | 7 | 120 | 14 | 88 | 7 | 120 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | East | Reinhold, Tom | 921 | +127 | +1079 | 102 | 9 | 14 | 88 | 13 | 92 | 11 | 100 | 8 | 115 | 9 | 110 | 11 | 100 | 12 | 96 | 9 | 110 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | North | Woidasky, Jan | Mühlenbeck | 901 | +20 | +1099 | 113 | 1 | 8 | 13 | 92 | 11 | 100 | 13 | 92 | 6 | 125 | 11 | 100 | 13 | 92 | 7 | 120 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | North | Woidasky, René | Mühlenbeck | 815 | +86 | +1185 | 102 | 1 | 8 | 15 | 84 | 12 | 96 | 14 | 88 | 12 | 96 | 13 | 92 | 14 | 88 | 9 | 110 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | South | Knopf, Florian | Team Knopf-Racing | 801 | +14 | +1199 | 114 | 1 | 7 | 10 | 105 | 6 | 125 | 12 | 96 | 7 | 120 | 11 | 100 | 4 | 145 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | Middle | Maurer, Uwe | MZ Modellbau | 786 | +15 | +1214 | 98 | 9 | 1 | 15 | 84 | 24 | 51 | 11 | 100 | 11 | 100 | 10 | 105 | 14 | 88 | 15 | 84 | 7 | 120 | 10 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | Middle | Tobiasch, Frederik | Team Hacker Germany | 779 | +7 | +1221 | 130 | 4 | 6 | 5 | 130 | 14 | 88 | 5 | 130 | 6 | 125 | 3 | 161 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | South | Werneth, Jenny | MAC Mettenheim | 764 | +15 | +1236 | 96 | 9 | 1 | 11 | 100 | 14 | 88 | 15 | 84 | 17 | 76 | 12 | 96 | 10 | 105 | 11 | 100 | 8 | 115 | 14 | 88 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | East | Schmidt, Leander | RC-Team Weimar | 750 | +14 | +1250 | 107 | 1 | 7 | 15 | 84 | 16 | 80 | 11 | 100 | 9 | 110 | 3 | 161 | 9 | 110 | 10 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | East | Janik, Tom | MSC Höckendorf | 741 | +9 | +1259 | 93 | 8 | 16 | 80 | 12 | 96 | 15 | 84 | 11 | 100 | 15 | 84 | 13 | 92 | 10 | 105 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
41 | East | Polster, Robin | AMC Burgstädt | 715 | +26 | +1285 | 119 | 1 | 6 | 8 | 115 | 9 | 110 | 7 | 120 | 6 | 125 | 8 | 115 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | Middle | Ponto, Wilfried | MFC Cleebronn | 710 | +5 | +1290 | 101 | 7 | 11 | 100 | 15 | 84 | 17 | 76 | 9 | 110 | 9 | 110 | 9 | 110 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
43 | South | Brunke, Tobias | MCSS Althengstett | 693 | +17 | +1307 | 116 | 1 | 6 | 14 | 88 | 9 | 110 | 10 | 105 | 9 | 110 | 2 | 180 | 11 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | South | Rinkenauer, Manuel | 656 | +37 | +1344 | 109 | 7 | 1 | 11 | 100 | 7 | 120 | 9 | 110 | 8 | 115 | 12 | 96 | 12 | 96 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | Middle | Seitz, Michael | JUZ Fechenheim | 632 | +24 | +1368 | 105 | 1 | 7 | 1 | 13 | 92 | 19 | 68 | 16 | 80 | 12 | 96 | 12 | 96 | 2 | 180 | 14 | 88 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | South | Knopf, Rainer | Team Knopf-Racing | 631 | +1 | +1369 | 105 | 8 | 2 | 16 | 80 | 21 | 60 | 15 | 84 | 7 | 120 | 10 | 105 | 9 | 110 | 13 | 92 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | Middle | Timmer, Alexander | AMSC Herne | 585 | +46 | +1415 | 146 | 4 | 4 | 4 | 145 | 2 | 180 | 5 | 130 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | South | Träger, Julian Nick | Träger-Powerteam | 584 | +1 | +1416 | 97 | 6 | 12 | 96 | 11 | 100 | 11 | 100 | 13 | 92 | 11 | 100 | 12 | 96 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | South | Pfeilschifter, Stefan | Team Diedorf | 521 | +63 | +1479 | 174 | 3 | 3 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
50 | Middle | Neumann, Christian | 491 | +30 | +1509 | 82 | 6 | 20 | 64 | 23 | 54 | 19 | 68 | 16 | 80 | 8 | 115 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | East | Schuster, Tom | Regis-Breitingen | 485 | +6 | +1515 | 162 | 2 | 3 | 2 | 180 | 6 | 125 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | East | Fischer, Lucas | TSV Gelenau | 451 | +34 | +1549 | 150 | 3 | 3 | 4 | 145 | 3 | 161 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | East | Dietze, Gunnar | akkus united | 432 | +19 | +1568 | 108 | 4 | 13 | 92 | 9 | 110 | 10 | 105 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | South | Schneidawind, Christian | MRC Aschaffenburg | 365 | +67 | +1635 | 122 | 3 | 6 | 125 | 7 | 120 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Timmer, Klaus | TRT Wiesbaden | 365 | +0 | +1635 | 122 | 2 | 3 | 5 | 130 | 5 | 130 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | Middle | Weicherding, Marco | Johne Racing Team | 350 | +15 | +1650 | 117 | 1 | 3 | 11 | 100 | 10 | 105 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | South | Scholz, Simone | 318 | +32 | +1682 | 106 | 1 | 3 | 5 | 130 | 12 | 96 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | South | Krieger, Matthias | Träger-Powerteam | 272 | +46 | +1728 | 91 | 3 | 12 | 96 | 13 | 92 | 15 | 84 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | Middle | Steger, Luisa | MAC Idar-Oberstein | 252 | +20 | +1748 | 84 | 3 | 16 | 80 | 18 | 72 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | East | Grusa, Tilmann | akkus united | 248 | +4 | +1752 | 83 | 3 | 18 | 72 | 17 | 76 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | South | Kellermann, Bernd | MSG Günzburg | 241 | +7 | +1759 | 121 | 1 | 2 | 4 | 145 | 12 | 96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | East | Hilbert, Moritz | TSV Gelenau | 235 | +6 | +1765 | 118 | 2 | 6 | 125 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
63 | South | Münchberger, Tobias | 230 | +5 | +1770 | 115 | 2 | 8 | 115 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | East | Eckart, Nico | MSC Niederfrohna | 218 | +12 | +1782 | 109 | 1 | 2 | 14 | 88 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
65 | East | Wiesner, Phillip | Freital | 202 | +16 | +1798 | 101 | 2 | 13 | 92 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
66 | West | Himmel, Marius | Team Motodrom Andernach | 200 | +2 | +1800 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
67 | East | Würfel, Mirko | AMC Burgstädt | 189 | +11 | +1811 | 95 | 2 | 15 | 84 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
68 | East | Eißner, Patrick | 184 | +5 | +1816 | 92 | 2 | 14 | 88 | 12 | 96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
69 | South | Baumkötter, Malte | Team GM-Racing | 180 | +4 | +1820 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
70 | Middle | Grgic-Djaya, Marco | 168 | +12 | +1832 | 84 | 2 | 17 | 76 | 13 | 92 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
71 | Middle | Amos, Robin | 157 | +11 | +1843 | 79 | 2 | 22 | 57 | 11 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
72 | Middle | Schneider, Philipp | MSC Braunshardt | 152 | +5 | +1848 | 76 | 2 | 21 | 60 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Gehler, Arthur | Racing Center Leipzig | 152 | +0 | +1848 | 76 | 2 | 17 | 76 | 17 | 76 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
74 | Middle | Drinkuth, Christian | 148 | +4 | +1852 | 74 | 2 | 16 | 80 | 19 | 68 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Kabak, Deniz | JUZ Fechenheim | 148 | +0 | +1852 | 74 | 2 | 19 | 68 | 16 | 80 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
76 | North | Schulze, Maximilian | 145 | +3 | +1855 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
77 | South | Stallbauer, Norbert | Burghausen | 130 | +15 | +1870 | 130 | 1 | 1 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
78 | South | Steiner, Tom | Sonneberg | 125 | +5 | +1875 | 125 | 1 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
79 | South | Friedl, Felix | 120 | +5 | +1880 | 120 | 1 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Vorderhuber, Daniel | 120 | +0 | +1880 | 120 | 1 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
81 | East | Eißner, André | 115 | +5 | +1885 | 115 | 1 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
82 | South | Herberg, Vito | 110 | +5 | +1890 | 110 | 1 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
83 | Middle | Wenzel, Marcel | MAC Idar-Oberstein | 105 | +5 | +1895 | 105 | 1 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Bruckmeier, Stefan | 105 | +0 | +1895 | 105 | 1 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Kuhn, Bruno | Dippoldiswalde | 105 | +0 | +1895 | 105 | 1 | 10 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
86 | East | Rost, Patrick | MSC Höckendorf | 100 | +5 | +1900 | 100 | 1 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Grapow, Erik | 100 | +0 | +1900 | 100 | 1 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Braun, Tobias | 100 | +0 | +1900 | 100 | 1 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
89 | East | Grusa, Wiebke | akkus united | 96 | +4 | +1904 | 96 | 1 | 12 | 96 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Schönbach, Niklas | 96 | +0 | +1904 | 96 | 1 | 12 | 96 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Weisse, Max Pascal | AMC Burgstädt | 96 | +0 | +1904 | 96 | 1 | 12 | 96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Panke, Sebastian | 96 | +0 | +1904 | 96 | 1 | 12 | 96 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Schubert, Ralf | MRSC Amberg | 96 | +0 | +1904 | 96 | 1 | 12 | 96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
94 | East | Irmscher, Patrick | MSC Niederfrohna | 92 | +4 | +1908 | 92 | 1 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Beer, Paul | 92 | +0 | +1908 | 92 | 1 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
96 | East | Schicht, Robert | 88 | +4 | +1912 | 88 | 1 | 14 | 88 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Bauernsachs, Stefan | 88 | +0 | +1912 | 88 | 1 | 14 | 88 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Friedl, Ramona | 88 | +0 | +1912 | 88 | 1 | 14 | 88 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
99 | South | Kassel, Stefan | 84 | +4 | +1916 | 84 | 1 | 15 | 84 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Grätz, Konrad | 84 | +0 | +1916 | 84 | 1 | 15 | 84 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Bauernsachs, Lukas | 84 | +0 | +1916 | 84 | 1 | 15 | 84 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Reile, Pascal | ORMC Königsbrunn | 84 | +0 | +1916 | 84 | 1 | 15 | 84 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
103 | South | Haslberger, Julian | 80 | +4 | +1920 | 80 | 1 | 16 | 80 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Kitowski, Marius | 80 | +0 | +1920 | 80 | 1 | 16 | 80 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Kränzlein, Robert | 80 | +0 | +1920 | 80 | 1 | 16 | 80 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Großer, Max | Bautzen | 80 | +0 | +1920 | 80 | 1 | 16 | 80 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
107 | East | Eißner, Paul | 76 | +4 | +1924 | 76 | 1 | 17 | 76 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Grätz, Immanuel | 76 | +0 | +1924 | 76 | 1 | 17 | 76 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
109 | Middle | Wenzel, Hartmut | MAC Idar-Oberstein | 57 | +19 | +1943 | 57 | 1 | 22 | 57 |