LRP-HPI-Challenge 2006/07 Class GTI Group Middle | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sinzig | St. Wendel | Idar-Ober... | Morschheim | Leimen | Idar-Ober... | Carpet Sp... | Beerfelden | Solms | Grossauheim | Carpet Sp... | Goldstein | Hütschenh... | Andernach | Eppelheim | Heuchelheim | St. Wendel | Lahntal | ||||||||||||||||||||||||||||||
03.09.06 | 24.09.06 | 22.10.06 | 19.11.06 | 03.12.06 | 17.12.06 | 21.01.07 | 04.02.07 | 18.02.07 | 11.03.07 | 25.03.07 | 15.04.07 | 02.06.07 | 17.06.07 | 24.06.07 | 15.07.07 | 22.07.07 | 29.07.07 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 4 Starter | 6 Starter | 8 Starter | 11 Starter | 5 Starter | 5 Starter | 4 Starter | 6 Starter | 12 Starter | 9 Starter | 4 Starter | 7 Starter | 6 Starter | 5 Starter | 6 Starter | 8 Starter | 4 Starter | 3 Starter | ||||||||||||||||||||
1 | Volz, Thomas | Tsutsuna Racing | 2510 | 179 | 11 | 14 | 14 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 5 | 130 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | ||||||||||||||
2 | Hüter, Jürgen | TC Heuchelheim | 2438 | +72 | +72 | 163 | 3 | 15 | 16 | 1 | 1 | 200 | 2 | 180 | 3 | 161 | 4 | 145 | 1 | 200 | 5 | 130 | 6 | 125 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 1 | 200 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | |||||||
3 | Krawczyk, Patrick | VfR Rüsselsheim | 1827 | +611 | +683 | 141 | 3 | 10 | 13 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 8 | 115 | 4 | 145 | 6 | 125 | ||||||||||||||||
4 | Weiland, Holger | 1567 | +260 | +943 | 131 | 8 | 12 | 4 | 145 | 6 | 125 | 4 | 145 | 6 | 125 | 5 | 130 | 3 | 161 | 4 | 145 | 7 | 120 | 3 | 161 | 2 | 180 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||
5 | Bauder, Marcus | 1476 | +91 | +1034 | 134 | 7 | 11 | 12 | 96 | 6 | 125 | 3 | 161 | 6 | 125 | 3 | 161 | 3 | 161 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||
6 | Romondia, Luca Tommaso | TV St.Wendel 1861 | 887 | +589 | +1623 | 127 | 6 | 7 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | 4 | 145 | 5 | 130 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||
7 | Schick, Wolfgang | Die Kurvekuggler | 596 | +291 | +1914 | 149 | 3 | 4 | 2 | 180 | 3 | 161 | 5 | 130 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sobota, Anton | TC Heuchelheim | 510 | +86 | +2000 | 170 | 1 | 3 | 3 | 1 | 200 | 5 | 130 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Rüllig, Dieter | RT Hoher Vogelsberg | 505 | +5 | +2005 | 126 | 1 | 4 | 4 | 145 | 8 | 115 | 7 | 120 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Ehlenbeck, Jonas | DJK Andernach | 460 | +45 | +2050 | 115 | 2 | 4 | 5 | 130 | 11 | 100 | 5 | 130 | 11 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Wenzel, Hartmut | MAC Idar-Oberstein | 436 | +24 | +2074 | 145 | 3 | 3 | 3 | 161 | 4 | 145 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Hirsch, Wolfgang | 400 | +36 | +2110 | 100 | 1 | 3 | 4 | 6 | 125 | 4 | 145 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Kresin, Stefan | 300 | +100 | +2210 | 150 | 1 | 2 | 7 | 120 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Schüßler, Jens | MAC Idar-Oberstein | 260 | +40 | +2250 | 130 | 1 | 2 | 8 | 115 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Mamat, Fabian | Ackermann Modellbau | 235 | +25 | +2275 | 118 | 1 | 2 | 10 | 105 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Willis, Christoph | 230 | +5 | +2280 | 115 | 2 | 9 | 110 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Schottstedt, Jürgen | 225 | +5 | +2285 | 113 | 2 | 10 | 105 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zawadil, Marcus | 225 | +0 | +2285 | 113 | 2 | 9 | 110 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Schimm, Florian | MZ Modellbau | 200 | +25 | +2310 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Olbrich, Brian | MSC Asbach | 180 | +20 | +2330 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Faber, Thorsten | MC Megadrom Heinsberg | 180 | +0 | +2330 | 23 | 4 | 7 | 8 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Pribbenow, André | AMSC Herne | 161 | +19 | +2349 | 23 | 1 | 7 | 7 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rüllig, Daniel | RT Hoher Vogelsberg | 161 | +0 | +2349 | 161 | 1 | 1 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Basdorf, Hans-Peter | MC Megadrom Heinsberg | 145 | +16 | +2365 | 24 | 6 | 6 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bickendorf, Markus | MAC Idar-Oberstein | 145 | +0 | +2365 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Handke, Gabriel | 145 | +0 | +2365 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kimpel, Jürgen | SpVgg Erlangen | 145 | +0 | +2365 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Mamat, Guido | RC-Land Heilbronn | 130 | +15 | +2380 | 43 | 2 | 3 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | Galle, Janis | MAC Idar-Oberstein | 125 | +5 | +2385 | 125 | 1 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Korsch, Lukas | 120 | +5 | +2390 | 120 | 1 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | Kemmer, Jürgen | MAC Idar-Oberstein | 115 | +5 | +2395 | 115 | 1 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | Loureiro, Antonio | MRC Grossauheim | 110 | +5 | +2400 | 110 | 1 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | Lanwert, Thomas | MAC Walsum | 0 | +110 | +2510 | 0 | 3 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Schmitz, Thorsten | MAC Walsum | 0 | +2510 | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Schwegler, Ephraim | 0 | +2510 | 0 | 4 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Peter, Nico | MAC Lauf | 0 | +2510 | 0 | 1 | 10 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Franzmayer, Oliver | EMC Marktoberdorf | 0 | +2510 | 0 | 4 | 7 |