Tamiya-Euro-Cup 2013/14 Class Euro TW | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Höckendorf | Nördlingen | Geilenkir... | Dahlewitz | Morschheim | Augsburg | Zwickau | Neu Wulms... | Burgstädt | Lauf | Plauen | Aschaffen... | Rostock | Rohrbach | Remscheid | Andernach | Günzburg | Leipzig | Bad Berneck | Hennef | Zwickau | St.Wendel | Morschheim | Augsburg | Höckendorf | Braunschw... | Plauen | Geilenkir... | Aschaffen... | Weißenburg | St. Wendel | Herrenhaide | Günzburg | Münden | Lauf | Zwönitz | Aschaffen... | Dortmund | Neubrande... | Andernach | Herrenhaide | Dahlewitz | Marktredw... | Burgstädt | Amberg | Hann. Mün... | Burgstädt | Erlangen | Höckendorf | Geilenkir... | Heuchelheim | Dahlewitz | Zwickau | Mettenheim | Berlin | Meckenheim | Bad Berneck | Braunschw... | Andernach | Bad Göggi... | Sonneberg | Lüdensche... | Augsburg | Zwönitz | Höckendorf | Bergisch ... | Marktredw... | Wächtersb... | Marktober... | Dahlewitz | Nördlingen | Oberhausen | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
01.09.13 | 22.09.13 | 06.10.13 | 06.10.13 | 12.10.13 | 13.10.13 | 13.10.13 | 20.10.13 | 27.10.13 | 27.10.13 | 03.11.13 | 03.11.13 | 03.11.13 | 10.11.13 | 10.11.13 | 16.11.13 | 24.11.13 | 01.12.13 | 08.12.13 | 08.12.13 | 15.12.13 | 15.12.13 | 28.12.13 | 05.01.14 | 05.01.14 | 05.01.14 | 12.01.14 | 12.01.14 | 12.01.14 | 26.01.14 | 01.02.14 | 02.02.14 | 09.02.14 | 16.02.14 | 23.02.14 | 23.02.14 | 23.02.14 | 09.03.14 | 09.03.14 | 22.03.14 | 23.03.14 | 23.03.14 | 23.03.14 | 30.03.14 | 13.04.14 | 13.04.14 | 14.04.14 | 27.04.14 | 27.04.14 | 27.04.14 | 03.05.14 | 04.05.14 | 11.05.14 | 18.05.14 | 18.05.14 | 18.05.14 | 25.05.14 | 25.05.14 | 31.05.14 | 01.06.14 | 08.06.14 | 08.06.14 | 15.06.14 | 15.06.14 | 29.06.14 | 29.06.14 | 29.06.14 | 29.06.14 | 06.07.14 | 06.07.14 | 13.07.14 | 13.07.14 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 2 Starter | 16 Starter | 5 Starter | 3 Starter | 2 Starter | 14 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 7 Starter | 7 Starter | 6 Starter | 4 Starter | 3 Starter | 14 Starter | 1 Starter | 6 Starter | 10 Starter | 6 Starter | 11 Starter | 1 Starter | 6 Starter | 2 Starter | 6 Starter | 20 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 5 Starter | 4 Starter | 3 Starter | 10 Starter | 1 Starter | 6 Starter | 12 Starter | 2 Starter | 12 Starter | 8 Starter | 2 Starter | 2 Starter | 2 Starter | 7 Starter | 7 Starter | 6 Starter | 6 Starter | 6 Starter | 13 Starter | 1 Starter | 7 Starter | 12 Starter | 4 Starter | 4 Starter | 4 Starter | 4 Starter | 5 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 2 Starter | 9 Starter | 1 Starter | 3 Starter | 9 Starter | 18 Starter | 4 Starter | 11 Starter | 7 Starter | 8 Starter | 4 Starter | 3 Starter | 2 Starter | 9 Starter | 2 Starter | 11 Starter | 3 Starter | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | East | Fuchs, Lucas | 1. VMSC Plauen | 964 | 121 | 6 | 12 | 12 | 4 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 4 | 117 | 2 | 119 | 1 | 121 | 3 | 118 | 4 | 117 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | South | Mühl, Lucas | MCR Bad Gögging | 962 | +2 | +2 | 120 | 6 | 8 | 8 | 4 | 117 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Maaß, Oliver | Racing Team Zwönitz | 962 | +0 | +2 | 120 | 5 | 12 | 13 | 5 | 1 | 121 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 7 | 114 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | South | Wagenpfeil, Roland | Team Sidewinder | 956 | +6 | +8 | 120 | 3 | 9 | 9 | 1 | 1 | 121 | 4 | 117 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 4 | 117 | 1 | 121 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | South | Fritz, Markus | Kinderland Racing Team | 952 | +4 | +12 | 119 | 2 | 10 | 10 | 2 | 2 | 119 | 5 | 116 | 4 | 117 | 2 | 119 | 1 | 121 | 4 | 117 | 1 | 121 | 3 | 118 | 2 | 119 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | North | Falk, Nico | Burning Wheels | 951 | +1 | +13 | 119 | 2 | 7 | 8 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | 2 | 119 | 6 | 115 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | East | Pietsch, Marcel | 1. MCR Zwickau | 950 | +1 | +14 | 119 | 1 | 8 | 8 | 3 | 118 | 2 | 119 | 3 | 118 | 4 | 117 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | East | Beckert, Steffen | Leipzig | 948 | +2 | +16 | 119 | 1 | 10 | 10 | 2 | 4 | 117 | 4 | 117 | 3 | 118 | 5 | 116 | 3 | 118 | 2 | 119 | 2 | 119 | 5 | 116 | 1 | 121 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Schrader, Jürgen | AMC Magdeburg | 948 | +0 | +16 | 119 | 2 | 7 | 11 | 3 | 3 | 118 | 2 | 119 | 6 | 115 | 2 | 119 | 1 | 121 | 6 | 115 | 1 | 121 | 14 | 107 | 5 | 116 | 8 | 113 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Junker, Valentin | JAR Racing | 948 | +0 | +16 | 119 | 2 | 8 | 10 | 2 | 8 | 113 | 4 | 117 | 4 | 117 | 5 | 116 | 2 | 119 | 3 | 118 | 1 | 121 | 9 | 112 | 2 | 119 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | North | Woidasky, Jan | Mühlenbeck | 947 | +1 | +17 | 118 | 3 | 7 | 8 | 1 | 121 | 1 | 121 | 4 | 117 | 2 | 119 | 3 | 118 | 2 | 119 | 1 | 121 | 10 | 111 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Middle | Olah, Alexander | MCRT Aschaffenburg | 946 | +1 | +18 | 118 | 8 | 8 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 2 | 119 | 5 | 116 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | South | Reile, Dominik | ORMC Königsbrunn | 945 | +1 | +19 | 118 | 1 | 8 | 8 | 3 | 118 | 4 | 117 | 2 | 119 | 3 | 118 | 3 | 118 | 5 | 116 | 3 | 118 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Middle | Schmittgen, Harald | DJK Andernach | 944 | +1 | +20 | 118 | 1 | 8 | 8 | 5 | 116 | 2 | 119 | 4 | 117 | 3 | 118 | 1 | 121 | 4 | 117 | 2 | 119 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | South | Sandner, Christian | Team rc-cars-pics.de | 942 | +2 | +22 | 118 | 1 | 8 | 12 | 4 | 11 | 110 | 2 | 119 | 7 | 114 | 3 | 118 | 4 | 117 | 5 | 116 | 6 | 115 | 1 | 121 | 2 | 119 | 5 | 116 | 6 | 115 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | South | Drost, Peter | Team MMR | 940 | +2 | +24 | 118 | 1 | 7 | 13 | 5 | 9 | 112 | 14 | 107 | 12 | 109 | 3 | 118 | 5 | 116 | 10 | 111 | 6 | 115 | 5 | 116 | 3 | 118 | 8 | 113 | 2 | 119 | 1 | 121 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | South | Lauter, Simon | Racing Team Mering | 939 | +1 | +25 | 117 | 7 | 9 | 1 | 6 | 115 | 2 | 119 | 5 | 116 | 5 | 116 | 2 | 119 | 6 | 115 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | South | Meier, Christopher | MCR Bad Gögging | 938 | +1 | +26 | 117 | 1 | 6 | 9 | 1 | 7 | 114 | 6 | 115 | 1 | 121 | 3 | 118 | 7 | 114 | 4 | 117 | 3 | 118 | 5 | 116 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | East | Wernicke, Tobias | Leipzig | 936 | +2 | +28 | 117 | 9 | 9 | 1 | 2 | 119 | 5 | 116 | 5 | 116 | 5 | 116 | 5 | 116 | 4 | 117 | 3 | 118 | 3 | 118 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | East | Hansel, Bastian | IG-Modellsport Aue | 932 | +4 | +32 | 117 | 6 | 12 | 4 | 4 | 117 | 5 | 116 | 6 | 115 | 6 | 115 | 4 | 117 | 6 | 115 | 6 | 115 | 6 | 115 | 4 | 117 | 4 | 117 | 8 | 113 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | South | Rothdauscher, Florian | MCR Bad Gögging | 924 | +8 | +40 | 116 | 1 | 4 | 8 | 10 | 111 | 6 | 115 | 13 | 108 | 3 | 118 | 7 | 114 | 1 | 121 | 2 | 119 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Polster, Dietmar | AMC Burgstädt | 924 | +0 | +40 | 116 | 3 | 11 | 3 | 5 | 116 | 6 | 115 | 7 | 114 | 5 | 116 | 8 | 113 | 7 | 114 | 6 | 115 | 6 | 115 | 4 | 117 | 6 | 115 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | South | Hohmann, Ricardo | Team MMR | 922 | +2 | +42 | 115 | 3 | 9 | 1 | 7 | 114 | 4 | 117 | 9 | 112 | 5 | 116 | 3 | 118 | 6 | 115 | 6 | 115 | 6 | 115 | 13 | 108 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | South | Kühn, Nico | MRSC Amberg | 916 | +6 | +48 | 115 | 3 | 9 | 1 | 10 | 111 | 6 | 115 | 7 | 114 | 7 | 114 | 5 | 116 | 10 | 111 | 10 | 111 | 4 | 117 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | South | Abele, Steffen | JAR Racing | 914 | +2 | +50 | 114 | 2 | 8 | 7 | 114 | 8 | 113 | 12 | 109 | 6 | 115 | 9 | 112 | 4 | 117 | 2 | 119 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | South | Bartel, Detlef | Team Sidewinder | 913 | +1 | +51 | 114 | 1 | 3 | 9 | 1 | 14 | 107 | 14 | 107 | 7 | 114 | 4 | 117 | 5 | 116 | 7 | 114 | 9 | 112 | 1 | 121 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | South | Paul, Michael | ORMC Königsbrunn | 912 | +1 | +52 | 114 | 1 | 13 | 5 | 12 | 109 | 10 | 111 | 9 | 112 | 6 | 115 | 14 | 107 | 8 | 113 | 7 | 114 | 8 | 113 | 11 | 110 | 5 | 116 | 6 | 115 | 8 | 113 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | South | Obermeier, Michelle | Team Harburgring | 893 | +19 | +71 | 112 | 1 | 10 | 2 | 16 | 105 | 11 | 110 | 9 | 112 | 11 | 110 | 18 | 103 | 10 | 111 | 9 | 112 | 11 | 110 | 5 | 116 | 9 | 112 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | South | Keitel, Michael | EMC Marktoberdorf | 887 | +6 | +77 | 111 | 8 | 10 | 111 | 20 | 101 | 11 | 110 | 6 | 115 | 6 | 115 | 10 | 111 | 7 | 114 | 11 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Middle | Benthin, Stephan | 847 | +40 | +117 | 121 | 7 | 7 | 7 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | West | Kalinowski, Heinz-Jürgen | Megadrom Geilenkirchen | 843 | +4 | +121 | 120 | 5 | 7 | 7 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | West | Ehlich, Jan | 839 | +4 | +125 | 120 | 3 | 7 | 7 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | East | Jansig, Alexander Tom | Racing Team Weimar | 805 | +34 | +159 | 115 | 3 | 7 | 6 | 115 | 7 | 114 | 5 | 116 | 5 | 116 | 5 | 116 | 7 | 114 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | South | Mischke, Matthias | Team MMR | 801 | +4 | +163 | 114 | 2 | 7 | 3 | 118 | 7 | 114 | 9 | 112 | 3 | 118 | 11 | 110 | 7 | 114 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | South | Schmid, Dominik | TSV 1871 Augsburg | 778 | +23 | +186 | 111 | 2 | 7 | 13 | 108 | 12 | 109 | 13 | 108 | 17 | 104 | 4 | 117 | 3 | 118 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | North | Pannwitz, Thomas | Pamodi-Racing | 726 | +52 | +238 | 121 | 6 | 6 | 6 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | South | Bauersachs, Lukas | Team MMR | 666 | +60 | +298 | 111 | 6 | 6 | 115 | 10 | 111 | 10 | 111 | 9 | 112 | 7 | 114 | 18 | 103 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | South | Friedl, Ramona | 659 | +7 | +305 | 110 | 6 | 12 | 109 | 13 | 108 | 8 | 113 | 9 | 112 | 15 | 106 | 10 | 111 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | North | Hüsing, Christian | 593 | +66 | +371 | 119 | 5 | 5 | 2 | 119 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | Middle | Sperr, Stefan | 480 | +113 | +484 | 120 | 2 | 4 | 4 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
41 | Middle | Maurer, Uwe | MZ Modellbau | 471 | +9 | +493 | 118 | 1 | 3 | 4 | 3 | 118 | 4 | 117 | 1 | 121 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | North | Lorenz, Roman | MSV 06 Berlin | 470 | +1 | +494 | 118 | 4 | 4 | 3 | 118 | 4 | 117 | 4 | 117 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
43 | East | Bode, Ralf | MSC Höckendorf | 361 | +109 | +603 | 120 | 2 | 3 | 3 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | North | Felsch, Sascha | MTB Berlin | 356 | +5 | +608 | 119 | 1 | 3 | 3 | 1 | 121 | 3 | 118 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | East | Schwenke, Jerome | MSC Höckendorf | 355 | +1 | +609 | 118 | 3 | 3 | 2 | 119 | 3 | 118 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | East | Janik, Sven | MSC Höckendorf | 352 | +3 | +612 | 117 | 3 | 3 | 4 | 117 | 3 | 118 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | South | Gmeinwieser, Matthias | Kinderland Racing Team | 351 | +1 | +613 | 117 | 3 | 3 | 5 | 116 | 4 | 117 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | Middle | Bartloff, Oliver | 350 | +1 | +614 | 117 | 2 | 3 | 6 | 115 | 3 | 118 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | South | Grimminger, Rainer | EMC Marktoberdorf | 340 | +10 | +624 | 113 | 1 | 3 | 11 | 110 | 8 | 113 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
50 | South | Hermann, Thomas | MP Race Team | 338 | +2 | +626 | 113 | 1 | 3 | 5 | 116 | 11 | 110 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | South | Bauersachs, Stefan | Team MMR | 327 | +11 | +637 | 109 | 3 | 11 | 110 | 9 | 112 | 16 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | South | Donath, Manfred | GFC Donath | 326 | +1 | +638 | 109 | 3 | 15 | 106 | 10 | 111 | 12 | 109 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | South | Donath, Christian | GFC Donath | 242 | +84 | +722 | 121 | 2 | 2 | 2 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | Middle | Wandernoth, Nick | 237 | +5 | +727 | 119 | 2 | 2 | 3 | 118 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
55 | West | Hoven, Gerd | 236 | +1 | +728 | 118 | 2 | 2 | 2 | 119 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Schmitz, Thomas | RC Car Bergisch-Born | 236 | +0 | +728 | 118 | 2 | 2 | 2 | 119 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Paul, Domenic | RC Car Bergisch-Born | 236 | +0 | +728 | 118 | 2 | 2 | 3 | 118 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | West | Hoven, Peter | 235 | +1 | +729 | 118 | 2 | 2 | 4 | 117 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | Middle | Schneider, Niklas | DJK Andernach | 234 | +1 | +730 | 117 | 1 | 2 | 2 | 119 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | South | Vaccina, Maurizio | SpVgg Erlangen | 231 | +3 | +733 | 116 | 1 | 2 | 3 | 118 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Warisch, Gerd | ORMC Königsbrunn | 231 | +0 | +733 | 116 | 1 | 2 | 3 | 118 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | South | Kühn, Dominic | MRSC Amberg | 230 | +1 | +734 | 115 | 1 | 2 | 8 | 113 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Stiegler, Michael | MAC Lauf | 230 | +0 | +734 | 115 | 1 | 2 | 5 | 116 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | South | Falter, Florian | ORMC Königsbrunn | 224 | +6 | +740 | 112 | 2 | 9 | 112 | 9 | 112 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
65 | South | Frenzel, Chris | SpVgg Erlangen | 223 | +1 | +741 | 112 | 2 | 7 | 114 | 12 | 109 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
66 | South | Warisch, Tim | ORMC Königsbrunn | 219 | +4 | +745 | 110 | 2 | 7 | 114 | 16 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
67 | South | Sattler, Manuel | 215 | +4 | +749 | 108 | 2 | 8 | 113 | 19 | 102 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
68 | South | Wagenpfeil, Donald | Team Sidewinder | 214 | +1 | +750 | 107 | 2 | 15 | 106 | 13 | 108 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
69 | South | Reber, Mathias | MCC Marktredwitz | 121 | +93 | +843 | 121 | 1 | 1 | 1 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Dreiszus, Thorsten | MC Megadrom Heinsberg | 121 | +0 | +843 | 121 | 1 | 1 | 1 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Gradl, Michael | MRSC Amberg | 121 | +0 | +843 | 121 | 1 | 1 | 1 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
72 | South | Bauernsachs, Lukas | 119 | +2 | +845 | 119 | 1 | 1 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
73 | West | Akyol, Cihan | 118 | +1 | +846 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Prohl, Andreas | 118 | +0 | +846 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
75 | North | Spiewok, Florian | MSC Polizei Braunschweig | 117 | +1 | +847 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Scheufele, Daniel | 117 | +0 | +847 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Bauer, Marcel | 117 | +0 | +847 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
78 | South | Wicklein, Jens | SpVgg Erlangen | 116 | +1 | +848 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Fuchs, Nico | Burning Wheels | 116 | +0 | +848 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Naber, Reinhard | MSC Polizei Braunschweig | 116 | +0 | +848 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Akyol, Sureyya | 116 | +0 | +848 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Spier, Ricky | Racing Team Erzgebirge | 116 | +0 | +848 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Reeb, Daniel | JAR Racing | 116 | +0 | +848 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
84 | East | Janik, Tom | MSC Höckendorf | 115 | +1 | +849 | 115 | 1 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
85 | East | Enge, André | MSC Herrenhaide | 114 | +1 | +850 | 114 | 1 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
86 | South | Görner, Maik | 113 | +1 | +851 | 113 | 1 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Emich, Manuel | MP Race Team | 113 | +0 | +851 | 113 | 1 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Kühbeck, Nico | SpVgg Erlangen | 113 | +0 | +851 | 113 | 1 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
89 | South | Mattern, Stephan | 110 | +3 | +854 | 110 | 1 | 11 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
90 | South | Emich, Wolfgang | MP Race Team | 109 | +1 | +855 | 109 | 1 | 12 | 109 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Panzer, Fabian | 109 | +0 | +855 | 109 | 1 | 12 | 109 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
92 | East | Schulte, Peter | 1. VMSC Plauen | 104 | +5 | +860 | 104 | 1 | 17 | 104 |