Euro Offroad Series 2014/15 Class 4WD Buggy 1:10 | 1 | 2 | 3 | 4 |
Poznan | Berlin | Wels | Trencin |
26.10.14 | 01.02.15 | 29.03.15 | 17.05.15 |
Rank | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 68 Starter | 83 Starter | 83 Starter | 55 Starter |
1 | | Martin, Lee | | 460 | | | 153 | 1 | 4 | 4 | 1 | 5 | 150 | 2 | 153 | 1 | 156 | 4 | 151 |
2 | | Neumann, Jörn | AMC Langenfeld | 459 | +1 | +1 | 153 | 1 | 4 | 4 | 1 | 2 | 153 | 1 | 156 | 5 | 150 | 5 | 150 |
| | Bayer, Martin | ARC Slavkov | 459 | +0 | +1 | 153 | 1 | 3 | 4 | 1 | 4 | 151 | 8 | 147 | 2 | 153 | 1 | 155 |
4 | | Orlowski, Michal | Automobilklub Polski | 449 | +10 | +11 | 150 | | 2 | 4 | 1 | 9 | 146 | 29 | 126 | 4 | 151 | 3 | 152 |
| | Wollanka, Martin | MCC Hornstein | 449 | +0 | +11 | 150 | | 1 | 4 | 1 | 6 | 149 | 7 | 148 | 3 | 152 | 7 | 148 |
6 | | Hofer, Patrick | EFAC Hohenems | 445 | +4 | +15 | 148 | | 1 | 4 | 1 | 15 | 140 | 5 | 150 | 6 | 149 | 9 | 146 |
7 | | Hönigl, Hupo | TSA Krieglach | 441 | +4 | +19 | 147 | | | 4 | 1 | 8 | 147 | 6 | 149 | 10 | 145 | 12 | 143 |
8 | | Adachi, Shinnosuke | | 435 | +6 | +25 | 145 | | | 4 | 1 | 11 | 144 | 11 | 144 | 8 | 147 | 28 | 127 |
9 | | Nicolaisen, Joakim | GMBK | 432 | +3 | +28 | 144 | | | 4 | 1 | 24 | 131 | 9 | 146 | 14 | 141 | 10 | 145 |
10 | | Haatanen, Joona | | 427 | +5 | +33 | 142 | | | 3 | | 14 | 141 | | | 11 | 144 | 13 | 142 |
11 | | Hovgaard, Frederik | Vejle Mini Race | 423 | +4 | +37 | 141 | | | 4 | 1 | 7 | 148 | 21 | 134 | 31 | 124 | 14 | 141 |
12 | | Levänen, Juho | Team Associated | 408 | +15 | +52 | 136 | | | 3 | | | | 12 | 143 | 16 | 139 | 29 | 126 |
13 | | Hojfeldt, Torben | | 399 | +9 | +61 | 133 | | | 4 | 1 | 30 | 125 | 26 | 129 | 23 | 132 | 17 | 138 |
14 | | Pinisch, Peter | MAC Traiskirchen | 398 | +1 | +62 | 133 | | | 3 | | 18 | 137 | | | 30 | 125 | 19 | 136 |
15 | | Moss, Simon | | 386 | +12 | +74 | 129 | | | 3 | | | | 10 | 145 | 29 | 126 | 40 | 115 |
16 | | Risser, Nicolas | BCA | 380 | +6 | +80 | 127 | | | 3 | | 10 | 145 | 14 | 141 | 61 | 94 | | |
17 | | Zambrzycki, Bartlomiej | Tamiya Poland | 378 | +2 | +82 | 126 | | | 3 | | 29 | 126 | | | 36 | 119 | 22 | 133 |
18 | | Prüßmann, Oliver | New kids West | 361 | +17 | +99 | 120 | | | 3 | | 43 | 112 | 28 | 127 | 33 | 122 | | |
19 | | Buschor, Michel | EFAC Hohenems | 353 | +8 | +107 | 118 | | | 3 | | 45 | 110 | | | 43 | 112 | 24 | 131 |
20 | | Hudy, Juraj | Team XRAY | 345 | +8 | +115 | 115 | | | 4 | 1 | 47 | 108 | 45 | 110 | 39 | 116 | 36 | 119 |
21 | | Tönz, Tobias | | 337 | +8 | +123 | 112 | | | 3 | | 44 | 111 | | | 50 | 105 | 34 | 121 |
22 | | Lytvynenko, Victor | | 335 | +2 | +125 | 112 | | | 3 | | 46 | 109 | 53 | 102 | | | 31 | 124 |
23 | | Chub, Dmytro | Ukrainian Pro Drivers Club | 318 | +17 | +142 | 106 | | | 3 | | 58 | 97 | 52 | 103 | | | 37 | 118 |
24 | | Fedorenko, Vladimir | Ukrainian Pro Drivers Club | 311 | +7 | +149 | 104 | | | 3 | | 57 | 98 | 50 | 105 | | | 47 | 108 |
25 | | Matsukura, Naoto | Team Yokomo | 310 | +1 | +150 | 155 | 1 | 2 | 2 | | 1 | 156 | | | | | 2 | 154 |
26 | | Silvennoinen, Antti | | 300 | +10 | +160 | 100 | | | 3 | | | | 59 | 96 | 65 | 90 | 41 | 114 |
| | Ronnefalk, David | Karlskrona MRK | 300 | +0 | +160 | 150 | | 1 | 2 | | | | 3 | 152 | 7 | 148 | | |
28 | | Wernimont, Carson | | 287 | +13 | +173 | 144 | | 1 | 2 | | 3 | 152 | | | | | 20 | 135 |
29 | | Kura, Yavuz | New kids West | 286 | +1 | +174 | 95 | | | 3 | | 50 | 105 | 57 | 98 | 72 | 83 | | |
30 | | Matias, Miguel | | 285 | +1 | +175 | 143 | | | 2 | | | | 17 | 138 | | | 8 | 147 |
31 | | Scholz, Oliver | MC 2000 Neuffen | 280 | +5 | +180 | 140 | | | 2 | | 12 | 143 | 18 | 137 | | | | |
32 | | Maquel, Tom | RCAMC Luxembourg | 274 | +6 | +186 | 137 | | | 2 | | 16 | 139 | | | 20 | 135 | | |
33 | | Zündel, Jakob | 1. MRC Wr. Neustadt | 273 | +1 | +187 | 137 | | | 2 | | | | | | 22 | 133 | 15 | 140 |
34 | | Prümper, Björn | New kids West | 272 | +1 | +188 | 136 | | | 2 | | 19 | 136 | | | 19 | 136 | | |
35 | | Orhanen, Samppa | | 259 | +13 | +201 | 130 | | | 2 | | | | 23 | 132 | 28 | 127 | | |
36 | | Karlsen, Malin | Trelleborgs MK | 250 | +9 | +210 | 125 | | | 2 | | 36 | 119 | 24 | 131 | | | | |
37 | | Hauleitner, Roland | MAC Traiskirchen | 249 | +1 | +211 | 125 | | | 2 | | | | | | 34 | 121 | 27 | 128 |
38 | | Rau, Luca | RCC Köngen | 248 | +1 | +212 | 124 | | | 2 | | | | 25 | 130 | 37 | 118 | | |
39 | | Lind, Marcus | MSK Kvarnvingarna | 247 | +1 | +213 | 124 | | | 2 | | | | 37 | 118 | 26 | 129 | | |
40 | | Schmitt, Alexander | MCC Laupheim | 244 | +3 | +216 | 122 | | | 2 | | | | 41 | 114 | 25 | 130 | | |
41 | | Stocker, Philipp | RMC Wien | 243 | +1 | +217 | 122 | | | 2 | | 35 | 120 | | | | | 32 | 123 |
42 | | Eichholz, Dennis | Racing Team Nord | 242 | +1 | +218 | 121 | | | 2 | | 41 | 114 | 27 | 128 | | | | |
43 | | Malyshko, Dmitry | | 240 | +2 | +220 | 120 | | | 2 | | 40 | 115 | 30 | 125 | | | | |
44 | | Izsay, Ádám | RCR Racing Team | 239 | +1 | +221 | 120 | | | 2 | | | | | | 46 | 109 | 25 | 130 |
45 | | Widmer, Fabian Luca | HVBRS | 238 | +1 | +222 | 119 | | | 2 | | | | 31 | 124 | 41 | 114 | | |
46 | | Siltanen, Jarno | | 236 | +2 | +224 | 118 | | | 2 | | 34 | 121 | | | 40 | 115 | | |
47 | | Loncsar, Peter | RCRulez Hungary | 234 | +2 | +226 | 117 | | | 2 | | | | | | 55 | 100 | 21 | 134 |
48 | | Forster, Peter | EOCD | 233 | +1 | +227 | 117 | | | 2 | | | | 39 | 116 | 38 | 117 | | |
49 | | Welker, André | MAC Solms | 232 | +1 | +228 | 116 | | | 2 | | | | 36 | 119 | 42 | 113 | | |
50 | | Holzer, Christoph | MAC Traiskirchen | 218 | +14 | +242 | 109 | | | 2 | | | | | | 49 | 106 | 43 | 112 |
51 | | Beltrallo, Patrick | MAC Kenn | 208 | +10 | +252 | 104 | | | 2 | | 42 | 113 | | | 60 | 95 | | |
52 | | Billino, Björn | ESV Bischofsheim | 204 | +4 | +256 | 102 | | | 2 | | 52 | 103 | | | 54 | 101 | | |
53 | | Luczak, Jakub | AlfaTeam | 203 | +1 | +257 | 102 | | | 2 | | 49 | 106 | 58 | 97 | | | | |
54 | | Round, Neil | | 202 | +1 | +258 | 101 | | | 2 | | | | | | 53 | 102 | 55 | 100 |
55 | | Zalewski, Bartosz | | 196 | +6 | +264 | 98 | | | 2 | | 63 | 92 | | | | | 51 | 104 |
56 | | Andersen, Johnni | BMRC | 195 | +1 | +265 | 98 | | | 2 | | | | 44 | 111 | 71 | 84 | | |
57 | | Sternberg, Harald | MAC Traiskirchen | 191 | +4 | +269 | 96 | | | 2 | | | | | | 75 | 80 | 44 | 111 |
58 | | Hengen, Sascha | RCCM Luxemburg | 190 | +1 | +270 | 95 | | | 2 | | 54 | 101 | | | 66 | 89 | | |
59 | | Chmura, Krzysztof | TitanRC | 187 | +3 | +273 | 94 | | | 2 | | 55 | 100 | | | 68 | 87 | | |
60 | | Janssen, Raphael | | 177 | +10 | +283 | 89 | | | 2 | | 59 | 96 | 74 | 81 | | | | |
61 | | Wüst, Michael | | 172 | +5 | +288 | 86 | | | 2 | | | | 61 | 94 | 77 | 78 | | |
62 | | Sommer, Tom | RCC Köngen | 168 | +4 | +292 | 84 | | | 2 | | | | 66 | 89 | 76 | 79 | | |
63 | | Batlle Sánchez, Robert | | 151 | +17 | +309 | 151 | | 1 | 1 | | | | 4 | 151 | | | | |
64 | | Rheinard, Marc | DJK Andernach | 149 | +2 | +311 | 149 | | | 1 | | | | | | | | 6 | 149 |
65 | | Prümper, Yannic | MAC Walsum | 146 | +3 | +314 | 146 | | | 1 | | | | | | 9 | 146 | | |
66 | | Kodera, Kaito | | 144 | +2 | +316 | 144 | | | 1 | | | | | | | | 11 | 144 |
67 | | Tóth, Barnabás | Airsoft KSE | 143 | +1 | +317 | 143 | | | 1 | | | | | | 12 | 143 | | |
68 | | Kikuchi, Kai | | 142 | +1 | +318 | 142 | | | 1 | | | | | | 13 | 142 | | |
| | Metsch, Markus | MC 2000 Neuffen | 142 | +0 | +318 | 142 | | | 1 | | | | 13 | 142 | | | | |
| | Rasmussen, Jesper | ORCM | 142 | +0 | +318 | 142 | | | 1 | | 13 | 142 | | | | | | |
71 | | Speith, Oliver | MC Dortmund | 140 | +2 | +320 | 140 | | | 1 | | | | 15 | 140 | | | | |
| | Valander, Joel | | 140 | +0 | +320 | 140 | | | 1 | | | | | | 15 | 140 | | |
73 | | Cavalieri, Ryan | Team Associated | 139 | +1 | +321 | 139 | | | 1 | | | | | | | | 16 | 139 |
| | Pfeifhofer, Stefan | MAC Inzell | 139 | +0 | +321 | 139 | | | 1 | | | | 16 | 139 | | | | |
75 | | Crolla, Lorenzo | | 138 | +1 | +322 | 138 | | | 1 | | 17 | 138 | | | | | | |
| | Völker, Ronald | MBC Goldstein | 138 | +0 | +322 | 138 | | | 1 | | | | | | 17 | 138 | | |
77 | | Salmela, Karri | | 137 | +1 | +323 | 137 | | | 1 | | | | | | 18 | 137 | | |
| | Briere, Mathieu | GTBRC | 137 | +0 | +323 | 137 | | | 1 | | | | | | | | 18 | 137 |
79 | | Levin, Oskar | Sjöbo MK | 136 | +1 | +324 | 136 | | | 1 | | | | 19 | 136 | | | | |
80 | | Cockerill, Tom | BRCA | 135 | +1 | +325 | 135 | | | 1 | | 20 | 135 | | | | | | |
| | Waters, Nathan | | 135 | +0 | +325 | 135 | | | 1 | | | | 20 | 135 | | | | |
82 | | Flek, Radek | RC Blansko | 134 | +1 | +326 | 134 | | | 1 | | 21 | 134 | | | | | | |
| | Lauber, Swen | RCSF Singen | 134 | +0 | +326 | 134 | | | 1 | | | | | | 21 | 134 | | |
84 | | Mört, Max | | 133 | +1 | +327 | 133 | | | 1 | | | | 22 | 133 | | | | |
| | Staszewski, Pawel | Automobilklub Polski | 133 | +0 | +327 | 133 | | | 1 | | 22 | 133 | | | | | | |
86 | | Neal, Tristram | | 132 | +1 | +328 | 132 | | | 1 | | | | | | | | 23 | 132 |
| | Novotný, Kája | Lestr Models | 132 | +0 | +328 | 132 | | | 1 | | 23 | 132 | | | | | | |
88 | | Schmid, Nico | | 131 | +1 | +329 | 131 | | | 1 | | | | | | 24 | 131 | | |
89 | | Kaerup, Jonas | ORRC | 130 | +1 | +330 | 130 | | | 1 | | 25 | 130 | | | | | | |
90 | | Lemke, Frank | RCCR Munzig | 129 | +1 | +331 | 129 | | | 1 | | | | | | | | 26 | 129 |
| | Becker, Jens | New kids West | 129 | +0 | +331 | 129 | | | 1 | | 26 | 129 | | | | | | |
92 | | Poulter, David | Eden Park Raceway | 128 | +1 | +332 | 128 | | | 1 | | 27 | 128 | | | | | | |
| | Mayr, Thomas | RCR St. Agatha | 128 | +0 | +332 | 128 | | | 1 | | | | | | 27 | 128 | | |
94 | | Iversen, Morten | BMRC | 127 | +1 | +333 | 127 | | | 1 | | 28 | 127 | | | | | | |
95 | | Kreil, Martin | RMC Wien | 125 | +2 | +335 | 125 | | | 1 | | | | | | | | 30 | 125 |
96 | | Tiit, Jörg Miikael | | 124 | +1 | +336 | 124 | | | 1 | | 31 | 124 | | | | | | |
97 | | Nielsen, Kim | | 123 | +1 | +337 | 123 | | | 1 | | 32 | 123 | | | | | | |
| | Kilic, Burak | RG Offroad Nord | 123 | +0 | +337 | 123 | | | 1 | | | | 32 | 123 | | | | |
| | Diesslbacher, Thomas | MSIG Attnang/Puchheim | 123 | +0 | +337 | 123 | | | 1 | | | | | | 32 | 123 | | |
100 | | Burleigh, Nicolaas | ASC Potsdam | 122 | +1 | +338 | 122 | | | 1 | | | | | | | | 33 | 122 |
| | Bok, Michal | | 122 | +0 | +338 | 122 | | | 1 | | 33 | 122 | | | | | | |
| | Mansson, Niclas | MHF Skarpnäck | 122 | +0 | +338 | 122 | | | 1 | | | | 33 | 122 | | | | |
103 | | Villalba, Zacarias | | 121 | +1 | +339 | 121 | | | 1 | | | | 34 | 121 | | | | |
104 | | Jost, Luca | New kids West | 120 | +1 | +340 | 120 | | | 1 | | | | 35 | 120 | | | | |
| | Jeisy, Philip | | 120 | +0 | +340 | 120 | | | 1 | | | | | | 35 | 120 | | |
| | Müller, Patrick | VRT Reutlingen | 120 | +0 | +340 | 120 | | | 1 | | | | | | | | 35 | 120 |
107 | | Okonski, Piotr | Automobilklub Polski | 118 | +2 | +342 | 118 | | | 1 | | 37 | 118 | | | | | | |
108 | | Liptak, Tomas | Author racing | 117 | +1 | +343 | 117 | | | 1 | | | | | | | | 38 | 117 |
| | Wilcke, Yannic | IG RC-Glashaus Racing Department | 117 | +0 | +343 | 117 | | | 1 | | | | 38 | 117 | | | | |
| | Wawrzkiewicz, Kuba | Automobilklub Polski | 117 | +0 | +343 | 117 | | | 1 | | 38 | 117 | | | | | | |
111 | | Søholt, Mikkel | Vamdrup Mini Race | 116 | +1 | +344 | 116 | | | 1 | | 39 | 116 | | | | | | |
| | Rubik, Kurt | | 116 | +0 | +344 | 116 | | | 1 | | | | | | | | 39 | 116 |
113 | | Ricca, Massimiliano | | 115 | +1 | +345 | 115 | | | 1 | | | | 40 | 115 | | | | |
114 | | Sulc, Matej | RC Autoklub Třebíč | 113 | +2 | +347 | 113 | | | 1 | | | | | | | | 42 | 113 |
| | Palla, Csaba | SRCM | 113 | +0 | +347 | 113 | | | 1 | | | | 42 | 113 | | | | |
116 | | Sakaguchi, Dai | TS Grossauheim | 112 | +1 | +348 | 112 | | | 1 | | | | 43 | 112 | | | | |
117 | | Knott, Andreas | MSC Karlsfeld | 111 | +1 | +349 | 111 | | | 1 | | | | | | 44 | 111 | | |
118 | | Walther, Tim | MAC Solms | 110 | +1 | +350 | 110 | | | 1 | | | | | | 45 | 110 | | |
| | Dostál, Pavel | | 110 | +0 | +350 | 110 | | | 1 | | | | | | | | 45 | 110 |
120 | | Vuorenmaa, Niko | | 109 | +1 | +351 | 109 | | | 1 | | | | | | | | 46 | 109 |
| | Baumann, Norbert | MCSS Althengstett | 109 | +0 | +351 | 109 | | | 1 | | | | 46 | 109 | | | | |
122 | | Schweizer, Daniel | | 108 | +1 | +352 | 108 | | | 1 | | | | 47 | 108 | | | | |
| | Schmid, Florian | | 108 | +0 | +352 | 108 | | | 1 | | | | | | 47 | 108 | | |
124 | | Toivonen, Axel | | 107 | +1 | +353 | 107 | | | 1 | | | | | | | | 48 | 107 |
| | Missel, Ralf | ORC Fischach | 107 | +0 | +353 | 107 | | | 1 | | | | | | 48 | 107 | | |
| | Morgenstern, Mirko | Fast Boys Berlin | 107 | +0 | +353 | 107 | | | 1 | | | | 48 | 107 | | | | |
| | Segato, Lukas | EFAC Hohenems | 107 | +0 | +353 | 107 | | | 1 | | 48 | 107 | | | | | | |
128 | | Mortensen, Thomas | HRCR | 106 | +1 | +354 | 106 | | | 1 | | | | 49 | 106 | | | | |
| | Götte, Roland | | 106 | +0 | +354 | 106 | | | 1 | | | | | | | | 49 | 106 |
130 | | Schneider, Tim | MCG Remstal | 105 | +1 | +355 | 105 | | | 1 | | | | | | | | 50 | 105 |
131 | | Kramza, Artur | TitanRC | 104 | +1 | +356 | 104 | | | 1 | | 51 | 104 | | | | | | |
| | Kilic, Berkan | RCCC Bremen | 104 | +0 | +356 | 104 | | | 1 | | | | 51 | 104 | | | | |
| | Frauenschuh, Christian | SFMAV | 104 | +0 | +356 | 104 | | | 1 | | | | | | 51 | 104 | | |
134 | | Liptak, Igor | Author racing | 103 | +1 | +357 | 103 | | | 1 | | | | | | | | 52 | 103 |
| | Hart, Robert | MRC München | 103 | +0 | +357 | 103 | | | 1 | | | | | | 52 | 103 | | |
136 | | Kaerup, Marcus | | 102 | +1 | +358 | 102 | | | 1 | | 53 | 102 | | | | | | |
| | Pavlus, Roman | | 102 | +0 | +358 | 102 | | | 1 | | | | | | | | 53 | 102 |
138 | | Warner, Henning | GRCC | 101 | +1 | +359 | 101 | | | 1 | | | | 54 | 101 | | | | |
| | Antonucci, Michele | | 101 | +0 | +359 | 101 | | | 1 | | | | | | | | 54 | 101 |
140 | | Bujara, Thomas | New kids West | 100 | +1 | +360 | 100 | | | 1 | | | | 55 | 100 | | | | |
141 | | Strenge, Gerd | New kids West | 99 | +1 | +361 | 99 | | | 1 | | 56 | 99 | | | | | | |
| | Karlsson, Linus | Tomelilla MK | 99 | +0 | +361 | 99 | | | 1 | | | | 56 | 99 | | | | |
| | Kruisz, Jan | | 99 | +0 | +361 | 99 | | | 1 | | | | | | 56 | 99 | | |
144 | | Zurfluh, Yael | BCLC | 98 | +1 | +362 | 98 | | | 1 | | | | | | 57 | 98 | | |
145 | | Jung, Enrico | MCC Bad Berneck | 97 | +1 | +363 | 97 | | | 1 | | | | | | 58 | 97 | | |
146 | | Traxler, Rudolf | MAV Waidhofen | 96 | +1 | +364 | 96 | | | 1 | | | | | | 59 | 96 | | |
147 | | Ntkovca, Pawel | | 95 | +1 | +365 | 95 | | | 1 | | | | 60 | 95 | | | | |
| | Luczak, Szymon | AlfaTeam | 95 | +0 | +365 | 95 | | | 1 | | 60 | 95 | | | | | | |
149 | | Rasmussen, Christer | Odense RC | 94 | +1 | +366 | 94 | | | 1 | | 61 | 94 | | | | | | |
150 | | Kilian, Tomasz | | 93 | +1 | +367 | 93 | | | 1 | | 62 | 93 | | | | | | |
| | Rekettye, Marcel | SMRC Wien | 93 | +0 | +367 | 93 | | | 1 | | | | 62 | 93 | | | | |
| | Dobetsberger, Christoph | RCR St. Agatha | 93 | +0 | +367 | 93 | | | 1 | | | | | | 62 | 93 | | |
153 | | Pfeifer, Gerd | HVBRS | 92 | +1 | +368 | 92 | | | 1 | | | | | | 63 | 92 | | |
| | Krohn, Maximilian | IG RC-Glashaus Racing Department | 92 | +0 | +368 | 92 | | | 1 | | | | 63 | 92 | | | | |
155 | | Trella, Andrzej | RC 3Miasto | 91 | +1 | +369 | 91 | | | 1 | | 64 | 91 | | | | | | |
| | Böhlke, Karsten | RC Modellbaufreunde | 91 | +0 | +369 | 91 | | | 1 | | | | 64 | 91 | | | | |
| | Frauenschuh, Helmut | SFMAV | 91 | +0 | +369 | 91 | | | 1 | | | | | | 64 | 91 | | |
158 | | Venables, William | | 90 | +1 | +370 | 90 | | | 1 | | | | 65 | 90 | | | | |
| | Lewis, Neal | | 90 | +0 | +370 | 90 | | | 1 | | 65 | 90 | | | | | | |
160 | | Price, John | | 89 | +1 | +371 | 89 | | | 1 | | 66 | 89 | | | | | | |
161 | | Severt, André | RCweb.de Racing Team | 88 | +1 | +372 | 88 | | | 1 | | | | | | 67 | 88 | | |
| | Beck, Eberhard | New kids West | 88 | +0 | +372 | 88 | | | 1 | | | | 67 | 88 | | | | |
| | Trella, Pawel | RC 3Miasto | 88 | +0 | +372 | 88 | | | 1 | | 67 | 88 | | | | | | |
164 | | Schmidt, Marcel | 2-speed racing team | 87 | +1 | +373 | 87 | | | 1 | | 68 | 87 | | | | | | |
| | Rosenhahn, Norbert | TDR Racing | 87 | +0 | +373 | 87 | | | 1 | | | | 68 | 87 | | | | |
166 | | Henningsen, Jens | MSC Karlsfeld | 86 | +1 | +374 | 86 | | | 1 | | | | 69 | 86 | | | | |
| | Holzer, Andreas | MAC Traiskirchen | 86 | +0 | +374 | 86 | | | 1 | | | | | | 69 | 86 | | |
168 | | Rössler, Thomas | MAC Traiskirchen | 85 | +1 | +375 | 85 | | | 1 | | | | | | 70 | 85 | | |
| | Bender, David | Team Losi | 85 | +0 | +375 | 85 | | | 1 | | | | 70 | 85 | | | | |
170 | | Faßmers, Luisa-Marie | RCCT Berlin | 84 | +1 | +376 | 84 | | | 1 | | | | 71 | 84 | | | | |
171 | | Petersen, Rasmus | | 83 | +1 | +377 | 83 | | | 1 | | | | 72 | 83 | | | | |
172 | | Hinsch, Lukas | IG RC-Glashaus Racing Department | 82 | +1 | +378 | 82 | | | 1 | | | | 73 | 82 | | | | |
| | Wirl, Andreas | MAC Traiskirchen | 82 | +0 | +378 | 82 | | | 1 | | | | | | 73 | 82 | | |
174 | | Gumpoltsberger, Daniel | | 81 | +1 | +379 | 81 | | | 1 | | | | | | 74 | 81 | | |
175 | | Shalin, Kirill | | 80 | +1 | +380 | 80 | | | 1 | | | | 75 | 80 | | | | |
176 | | Zuber, John | FD Racing Team | 79 | +1 | +381 | 79 | | | 1 | | | | 76 | 79 | | | | |
177 | | Rohweder, Daniel | Roadrunner Berlin | 78 | +1 | +382 | 78 | | | 1 | | | | 77 | 78 | | | | |
178 | | Rynski, Lukas | | 77 | +1 | +383 | 77 | | | 1 | | | | 78 | 77 | | | | |
| | Zimmermann, Robert | RCSF Singen | 77 | +0 | +383 | 77 | | | 1 | | | | | | 78 | 77 | | |
180 | | Goecks, Martin | | 76 | +1 | +384 | 76 | | | 1 | | | | 79 | 76 | | | | |
| | Hauber, Martin | | 76 | +0 | +384 | 76 | | | 1 | | | | | | 79 | 76 | | |
182 | | Knott, Jürgen | MSC Karlsfeld | 75 | +1 | +385 | 75 | | | 1 | | | | | | 80 | 75 | | |
| | Skodlerack, Lucas | RCCT Berlin | 75 | +0 | +385 | 75 | | | 1 | | | | 80 | 75 | | | | |
184 | | Feldmann, Christian | | 74 | +1 | +386 | 74 | | | 1 | | | | 81 | 74 | | | | |
| | Meiseleder, David | PSV Salzburg | 74 | +0 | +386 | 74 | | | 1 | | | | | | 81 | 74 | | |
186 | | Bender, Kenny Davis | | 73 | +1 | +387 | 73 | | | 1 | | | | 82 | 73 | | | | |
| | Maier, Michael | RCSF Singen | 73 | +0 | +387 | 73 | | | 1 | | | | | | 82 | 73 | | |
188 | | Spieß, Dietmar | MTB Berlin | 72 | +1 | +388 | 72 | | | 1 | | | | 83 | 72 | | | | |
| | Maier, Kevin | RCSF Singen | 72 | +0 | +388 | 72 | | | 1 | | | | | | 83 | 72 | | |